Ocena kierowcy - Audi A6 C5 Avant

Rafał, 10 lat temu
Silnik 1.8 T quattro 180KM 132kW
Rok produkcji 1999
Audi A6 C5 Avant 1.8 T quattro 180KM 132kW 1997-2001 - Oceń swoje auto
Po poczciwej(22letniej) 80 będącej w moim posiadaniu 6lat przyszedł czas na zmianę nie z przypadku wybrałem znowu audi. Szukałem tym razem a6 mega auto stare 14lat ale jeśli chodzi o audi wiek niema większego znaczenia to auto w latach swojej świetności było wzorem do naśladowania.
Posiadam silnik AJL czyli 180km powiem tak jak szukacie auta z turbo w benzynie nie ważne czy 180km czy150km będziecie czuli na jeździe próbnej jak auto się wkręca na obroty a od 2500 obrotów ciągnie jak szalone jeśli nie macie takiego odczucia to turbo jest kaput i w mim przypadku tak było wymieniłem turbinę regenerowana 950zł i boje się momentami tego auta silnik ciągnie do czerwonego pola, na autostradzie niema takiej sytuacji że np jedzie się 170 i dodamy gazu 175,180,184,187,190... Jest tak>>> 220 bez problemowo chwila i jest!
Skrzynia manual moim zdaniem trochę za krótkie biegi do spokojnej jazdy, te auto lubi jak mu się ciśnie do 4,5-5tys obrotów
napęd quattro naprawdę stabilnie i bezpiecznie czuję się w aucie w zimę jeszcze nie prowadziłem ale plac do ślizgawki mam upatrzony:)
AVANT na początku czasami się klinowałem ale teraz jest już spoko ostatnie boczne szyby to mega pomoc
jest wszystko tam gdzie powinno być
Tu trochę się zdziwiłem, bo bez klimy w jesień przy zwykłym nadmuchu przednia szyba paruje gdzie niegdzie w 80 nie miałem klimy i problemu z parą podczas jazdy, może dali cieńsze szyby w a6?
bardzo dużo miejsca bardzo dużo miejsca bardzo dużo miejsca bardzo dużo miejsca bardzo dużo miejsca bardzo dużo miejsca
Jest ok ale spodziewałem się większego wyciszenia
Kto nie miał Audi nie jest w stanie ocenić co te auto jest warte póki go nie kupi ja nie żałuje wydanych pieniędzy na 80 i na a6 też nie.
nie działa zapalniczka i mikro styk w drzwiach kierowcy
Turbina wymieniona

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 T quattro 180KM 132kW [l/100km]