Ocena kierowcy - Audi A6 C5 Avant

Audi A6 C5 Avant 2.0 130KM 96kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Inne : luksus
Silnik : cewki
Układ elektryczny : czujniki
To fajne auto rodzinne. Niestety audi to nie są auta niezawodne. Trzeba liczyć się z naprawami. Ja wydałem na utrzymanie swojego auta jakieś 7,5 tys. zł w dwa lata jeśli chodzi o naprawy. Myślę, że jest to sporo. Duże spalanie, ale też super luskus i satysfakcja. Jeśli ktoś jest pasjonatem aut - pokocha audi. Jeśli ktoś oczekuje niezawodności - może być wkurzony. Tylko czy produkują jeszcze bezawaryjne auta?
Silnik 130 konny to zdecydowanie zbyt mało dla 1,5 tonowego miasta. Ale jeśli ktoś chce oszczędzać paliwo to jest OK.
Bez pytań - chodzi luksusowo
Bardzo komfortowe zawieszenie. Superluksus, a podobno się psuje? Mnie ani razu.
Bardzo dobra
Limuzyny są ładniejsze, ale to największe kombi w swojej klasie (większe od Volvo V70).
Klima spoko. Długowieczna, nabijana po 7 latach od nowości.
Komfortowa podróż dla 4 osobowej rodziny na długich dystansach. Po prostu bomba.
Bardzo dobre, super zestaw audio.
Naprawy dość drogie, 10 l na sto po mieście robi koszty.
Jeśli ktoś ma 30-40 tys. i szuka dużego auta za przystępną cenę będzie zadowolony. Bardzo dobre wyposażenie. Bezpieczeństwo (wg danych amerykańskich no. 1 w klasie) na najwyższym poziomie. Jeśli miałby tyle kasy to np. 3.0 tdi quatro to auto marzenie. No i jeszcze kasa na serwis w ASO, bo nie wiem, jak to jest - tyle tych audi na ulicach, a tak naprawde to nikt nie potrafi ich dobrze naprawiac...
No niestety pełno duperelowatych napraw. Od elektroniki - czujnik otwierania przednich drzwi, światła awaryjne, automatyczna regulacja zasięgu świateł, po przewody podciśnienia, inne rurki - bardzo drogie części głupia rurka 150 zł.
Niestety problemem w benzyniaku sa notorycznie przepalające się cewki. Miałem też problem z katalizatorem - lepiej wstawić oryginał 3 tys. w ASO. Nie polecam cudów z kat. - ja probowalem i rozregulowalem silnik. Wymiana termostatu.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 130KM 96kW [l/100km]

8,7