Ocena kierowcy - Audi A6 C5 Avant

asdlik, 9 lat temu
Silnik 2.5 V6 TDI 180KM 132kW
Rok produkcji 2001
Audi A6 C5 Avant 2.5 V6 TDI 180KM 132kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : trakcja. nieważne co zrobisz, nie stracisz panowania
Silnik : pompa wtryskowa
Karoseria : zgnite nadkola i dach?
Silnik : ogólnie nieudana jednostka
Auto bardzo mi sie spodobało. Chciałem mocne kombi z napędem 4x4 albo tył i przynajmniej 5 cylindrów.Audi pasowało idealnie(przynajmniej tak myślałem). Auto wygodne, ciche, dobrze wypasażone( skóra, grzane 4 fotele, klimatronic, nagłośnienie, czujniki parkowania, ksenony,wszystko poza nawigacja.) tylko ten silnik, piękny dzwięk ale reszta... co ciekawe. kupiłbym jeszcze raz, ale nie z tym silnikiem.
Miałem sporo samochodów. i lepszych i gorszych, ale ten silnik to porażka. wolny(moje poprzednie auto, mk3 mondeo 2.0tdci bije audi z tym silnikiem przy kazdej predkosci na każdym biegu) pali jak smok.dla porównania moje obecne volvo v70 t5(2.3 turbo 230km)w bęzynie ma takie samo spalanie w trasie. sam naprawiam swoje auta, i robienie czegokolwiek przy tym silniku to mordęka. niedostał jednej gwiazdki tylko dlatego że pięknie brzmi.
tu niemiałem żadnych problemów. puki co.no może poza momętem zmiany biegów.to jest 2.5 tdi, czy naprawde musi go krecic do 2200 zeby bieg zmienic? no i szybkie ruszanie. ZAPOMNIJ,nie da sie.
quattro. i wszystko jasne. nieważnie jak depniesz, w zakrecie w czasie deszczu? żadnych problemów. automat, nie ma czegoś takiego jak szybko z pod świateł, ale nie zdażyło się żebym stracił trakcje. może to po części "zsasługa" braku mocy. tylko jeden minus. straszna podsterowność
bardzo dobra + czyjniki parkowania do okołoa. Jeśli by się czepiać to widoczność w lósterkach taka sobie
To moje pierwsze niemieckie auto więc jakoś mnie ergonomia nie porywa. OK ale nic specjalnego. no i te setki guzików. naprawde potrzeba blisko 20 guzików do obsługi klimatyzacji i ponad 30 do radia?
grzeje, chłodzi. grzane fotele z przodu i styłu. tylko brakuje gżanej przedniej szyby jak w mondeo
na to nie będe nażekał, bo to był powód żeby to auto kupić.
Tu ku mojemu zaskoczeniu przeciętnie. w tej klasię spodziewałem się więcej, może dlatego że kombi?
jak na takie osiągi to spalanie tragiczne .ceny części takie sobie. dużo zamienników
Gdyby silnik był inny, to było by idealnie, ciężko kupić takie auto z takim wyposażeniem za takie pieniądze.
ogólnie wszystko OK. tylko ten silnik. najpierw rozrząd,potem sterownik pompy, uszczelka pod pokrywą zaworów, czujnik od poziomowania swiateł. czujnik od klimy
wytarte wałki,musiałem odpowietrzać kilka razy. potem poszła pompa. a potem auto poszło na częsci bo trzeba wiedziec kiedy powiedzieć dość. moje pierwsze auto które sie zesrało w trasie i musiałem sciągac do domu.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 V6 TDI 180KM 132kW [l/100km]

9,5