Ocena kierowcy - Audi A6 C5 Avant

Remix, 5 lat temu
Silnik 2.5 V6 TDI 180KM 132kW
Rok produkcji 2003
Audi A6 C5 Avant 2.5 V6 TDI 180KM 132kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : W zimę będziesz kozakiem nic cie nie zatrzyma. Nawet na słabych oponach.
Silnik : Wymiana rozrządu i hydraulika. Mało kto sprzeda z ledwo co wymienionymi tymi czesciami.
Kupiłem w Niemczech i miał 300 tys km. I to prawda każde 2,5 TDI ma wałki i popychacze do wymiany nie przez odme, a przez lania złych olei. Powyżej 5w40 zabija ten silnik a 10w40 to już masakra. Musi mieć co 12 tys nowy olej i filtr. Boli również wymiana rozrządu na start 1100zł + 500zł robota. Ale w tym to jest wszystko nawet pasek, termostat i rolki boczne. Jak je doliczymy do innych rozrządów to, aż takiej różnicy nie ma. Od razu po kupnie włożyłem 6 tys zł. Rozrząd, komplet hydrauliki, świece, filtry, uszczelki, regeneracja alter i rozrusznika to dla siebie bo potem ciężkie dojście, regeneracja wszystkich zacisków, nowe klocki, płyny i oleje. Ale też swap hamulców z A8 i odnowienie wnętrza w tym licznik z komputerem. Teraz zawieszenie przednie padło 450zł za 4 wahacze górne + 2 łączniki Febi. Tego LMF nie kupuję bo przereklamowane. Ale wsiadam i jadę. W parę dni zrobił 3000 km. I się nawet nie spocił. Odpala jak nowy. Nic nie dymi nawet pod obciążeniem. No i Quattro coś dodać? Wyciągałem busa z towarem przez błotną drogę. Obroty jakie mu dawałem, żeby jechał to UWAGA : 1,300 :) nawet nie czuł, że ciągnę coś. A miałem opony na śmietnik z tyłu. Teraz nówki będzie frajda. Polecam z manualem 6 bieg ponieważ jeden olej wchodzi do 3 rzeczy (torsen-skrzynia-układ jakiś tam) A w automacie często tylko zmieniają w skrzyni bo zapominają o tych innych komorach i jeszcze jest tam filtr. Mi nie pali dużo. Średnio 7,3L a Na trasie zejdzie do 6,5L a nawet mniej a z przyczepą kempingową 4,5m 8,5L ale jak depczemy po miescie to 10L Na lato i korki ściągajcie osłone silnika ponieważ jest duża temperatura i topi pompe (elektronike). Pozdrawiam
Głośno chodzą niektóre wersje jak mój np AKE
6 Bieg tylko manual i tempomat
Quattro ! 10 gwiazdek! Pamiętać o zmianie oleju w nim na taki co z fabryki wyjechał
Nadkole
Cofanie gorzej bo jest długi a jeszcze hak
Jak szyby są zaparowane to szybko je wysuszy. Dobrze działa.
Bardzo dużo miejsca. Nawet 185cm z tyłu ma miejsce na nogi
Podoba mi się
Duże mimo wszystko, ale jak porobimy to możemy jechać 5000 km w tydzień
Trochę napadało miedzy szybe a drzwi z tyłu i samo się okno otwierało. (Jak był kluczyk w stacyjce) Mokra była wtyczka w drzwiach.
Hydraulika! Musi być zrobiona i zalewać 5w30/40 max co 12 tys km. Wycieczka ze Szczecina do Londynu i od Londynu do Szczecina z przyczepą. Nic się nie stało. Nawet żarówka się nie przepaliła.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 V6 TDI 180KM 132kW [l/100km]

7,4