Lista ocen Audi A6 C5 Sedan (148) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 278 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Michał elbląg
Sedan 2.4 V6 165KM 121kW
Wszyscy chwalą silniki 2,4 i 2,8 jako trwałe, bezawaryjne i odpowiednie dla LPG. Trwałe to może są główne elementy takie jak głowica, tłoki. Ale te silniki posiadają pełno czujników, napinaczy wałków rozrządu, które z czasem się psują i utrudniają życie. Wystarczy poczytać forum internetowe aby zobaczyć ile różnych problemów jest. Ogólnie ja jestem zadowolony z tego auta, ale zaznaczam, że jak chcemy mieć stan idealny i żeby silnik chodził...
~Dyg
Sedan 2.4 V6 165KM 121kW
Nie wiem czy to poważne usterki, zawieszenie tłukło bo się zużyło, wymieniłem 2 wahacze, 2 przeguby w których guma sparciała ze starości i wyciekł smar, drążki kierownicze, wydaje się że sprzęgło hydrokinetyczne jest już lekko zużyte - jadąc stałą prędkością 70 pod górę na ostatnim biegu ,lub bardzo delikatnie przyspieszając skaczą obroty o 200. Od 2 lat nic się nie zmienia nie slizga się więc nie ruszam, problem rzadko występuje.
~cacper
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
jak narazie raz mnie auto zawiodło ale musze przyznać że z mojej winy bo nie zareagowałem na pewne odgłosy dochodzące z rolki od napędu osprzętu ( wspomagania, alternator itp)AAAAAA zapomniałbym jeszcze to zawieszenie nieszczęsne, mysle że komentować nie musze. Generalnie mi się jeżdzi tak wygodnie że to zawieszenie sobie chwale ale niepotrzebnie trezeba tyle pieniędźy w to pakować
~kor
Sedan 4.2 V8 300KM 221kW
Póki co nic (odpukać) ważnego się nie posypało. Zresztą to wolnossące V8, a nie parchaty klekot diesla gdzie kasa wydana na regenerację turbin / pomp / pompowtryskiwaczy i innych gówien jest totalnie większa niż te ich wyssane z palca oszczędności na spalaniu!! Ponotujcie sobie szczerze te wasze usterki i przekalkulujcie, zanim zaczniecie pieprzyć głupoty..
~grabek
Sedan 4.2 V8 300KM 221kW
niestety z tak wielkim silnikiem i wszystkimi napędami to auto swoje waży, a nasze drogi są bezlitosne... zawieszenie pada jak mucha i to co parę tysięcy jest coś do wymiany,a w wielowachaczowym zawieszeniu jest dużo rzeczy do zepsucia... uważam że jest to najsłabsza rzecz w tym aucie ale i zarazem najważniejsza bo każdy chce podróżować w ciszy.
~marecki
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
Standardowo-pękły mi osłony przegubów. Najpierw prawa po czym trzeba było wymienić przegub, następnie lewa. Ale to raczej od jakości naszych dróg-do domu mam dojazd drogą szutrową poza domem remonty dróg, kanalizy itp. Od 2 lat posiadania auta wymieniałem 3 wahacze-nie jest źle jednak zawieszenie nie na nasze drogi ;/
~KARLOSIK
Sedan 2.5 V6 TDI 150KM 110kW
REGENERACJA TURBINY SILNIKA,2 RAZY REGENERACJA POMPY WTRYSKOWEJ(3000 TYŚ ZŁ,DRUGI RAZ TYLKO 500ZŁ),ZERWANA WIZKOZA WENTYLATORA CO USZKODZIŁO CHŁODNICE KOSZT OK 1500ZŁ,REGENERCJA WAŁKÓW ROZRZĄDU-WYMIANA POPYCHACZY(USZCZELNIACZY(OK.3000TYŚ ZŁ.Z ROBOCIZNĄ 1000ZŁ) I WSZYSTKIE USTERKI UNIEMOŻLIWIŁY JAZDE NA WŁASNYCH KOŁACH>
~SCYZOR
Sedan 2.5 TDI 180KM 132kW
awaryjny silnik 2.5 tdi ( pompa ,rozrzad ,wtryski ,kolo dwumasowe ,walki rozrzadu ) ,awaryjna ukl.klimy, alumniowe zawiesznie ,skrzynia automat bardzo awaryjna .....BARDZO PRZEREKLAMOWANA NIEZAWODNOSC .....DO MOJEGO PORZEDNIEGO AUTA CITROENA NAWET POD TYM WZGLEDEM SIE NIE UMYWA .....BARDZO SIE ZDZIWILEM
~audi
Sedan 2.8 V6 193KM 142kW
Uważać na wielowahaczowe zawieszenie i przy wymianach nie oszczedzać na tanich podróbkach. Najlepiej montować oryginalne elementy Lemfordera albo solidnej niemieckiej firmy Febi, inne to śmieci na 10-20tys km. Pozatym dbać o skrzynie automatyczną i o wymiane oleju w niej co 60tys.
~kristofsgardens@yahoo.co.uk
Sedan 1.8 T 150KM 110kW
To samo co w kazdym Audi Vw tego okresu, wielowachaczowe zawieszenie przednie. Nalezy ciagle miec na uwadze jego elementy i zmieniac systematycznie, inaczej koszt takiej naprawy calosci moze byc bardzo wysoki. Poza tym zadnych wiekszych problemow
Audi A6 C5 Sedan