Lista ocen Audi A6 C5 Sedan (196) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 230 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~piwko365
Sedan 2.7 V6 biturbo 230KM 169kW
Automat, pięciobiegowy tiptronik. Ja wiem, że są lepsze, szybsze, bardziej dokładne ale przy tej mocy nie ma to większego znaczenia. W trybie automatycznym zmienia biegi spokojnie i bez szarpnięć. Kickdown działa bez zarzutu, czasem tylko się zastanawiając ktory bieg wybrać ale nawet wtedy auto zrywa się do sprintu. No i koszty serwisowania. Raz na 50 tyś wymienia się olej i filtr. Czasem można sprawdzić oprogramowanie, a w razie poważnej...
~Dexter125p
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
nie mam nic do zarzucenia, biegi wchodzą precyzyjnie mimo tylu lat i przebiegu bo jest nie mały auto kupiłem z książka serwisową u Niemca a nie handlarza z przebiegiem 180tys. A6 ma teraz prawie 600tyś. i nadal jest jak nowe wymieniam na bieżąco tylko olej(co 8tyś 10W40)(płyn chłodniczy hamulcowy co 2 lata) filtry wszystko na czas i rękę bym dał sobie uciąć za ten samochód nigdy mnie nie zawiódł mam dopiero 25 lat ale zamierzam mieć te auto...
~chl
Sedan 2.4 V6 165KM 121kW
Automat swietnie sprawdza sie w miescie , zjezdzanie ze skrzyzowan, albo wlaczanie sie do ruchu jest duzo latwiejsze niz z manualna skrzynia. Tiprtonic w moim aucie zmienia biegi plynnie , bez szarpniec. Jedynym mankamentem jest to, iz przy wyprzedzaniu i wcisnieciu gazu w podloge automat nie zawsze wybierze odpowiedni bieg. Polecam przy wyprzedzaniu przygotowanie nizszego biegu samemu.
~Kamil
Sedan 2.8 30V quattro 193KM 142kW
Skrzynia tiptronic, jak to w quattro, mam wrażenie, że znakomicie przenosi moment obrotowy na koła. Doskonale sobie radzi przy dynamicznej jeździe, jak i przy spokojnej. Generalnie nie miałem problemów ze skrzynią biegów. Można by zapomnieć, że w ogóle taka istnieje w tym aucie. Nie ma skrzyni, auto jedzie! Napęd quattro jest po prostu rewelacyjny.
~Seba
Sedan 2.4 V6 165KM 121kW
Brakuje mi tylko 6-go biegu! w trasie bardzo by się przydał. Skrzynia bardzo dokładna. Zdarzyła mi się jednak drobna usterka, a raczej zużycie materiału w postaci jednej z poduszek pod skrzynią. Objawy, bardzo ciężko wchodziła jedynka. Wymiana poduszek, oczywiście obu, żeby zużycie było na tym samym poziomie i znowu wzorowa praca skrzyni biegów.
~audi
Sedan 2.8 V6 193KM 142kW
Skrzynia automatyczna tiptronic bardzo precyzyjna, zmienia bieg wtedy kiedy potrzeba bez znaczących nieprzyjemnych szrpnięć. Polecam te wersję! (niska awaryjność), natomiast odradzam typu multitronic montowaną od 2001, na 5 sprowadzonych przez kolege aut 3 nadawały się do naprawy lub wymiany skrzyni, a naprawa bardzo droga.
~Mi
Sedan 2.4 V6 165KM 121kW
zrobiłem 42 tysiące kilometrów i uszkodzeniu uległ sterownik. Dodam że skrzynia to CVT ( multitronic) .Już naprawione. Mi odpowiada, komfort bardzo wysoki, oby to szło w parze z bezawaryjnością. Na dzień dzisiejszy mechanicznie i elektronicznie skrzynia super działa.
~nati
Sedan 2.5 V6 TDI 150KM 110kW
Skrzynia automatyczna, chodziła dobrze przez 4 lata, nagle zaczęła źle wrzucać bieg z dwójki na trójkę, regeneracja z wstawieniem i zmianą oleju w nowej skrzyni 4800 plus 700zł jeśli okaże się że jakaś tam pompa jest walnięta, co jest widoczne dopiero po rozebraniu.
~Wojtek
Sedan 2.8 30V quattro 193KM 142kW
Bardzo precyzyjna, krotki lewarek skrzyni biegow. Biegi wchodzą bardzo lekko. Szczerze mówiac nie spotkalem sie jeszcze z tak precyzyjnie dzialajaca skrzynia, a jezdzilem wieloma samochodami (toyota honda, volkswagen, citroen, mercedes)tutaj wszystko dziala nieporownywalnie lepiej.
Dziennik kosztów dla Audi A6 C5 Sedan
7,6
12,0
14,6
12,6
~Andrzej
Sedan 1.9 TDI 130KM 96kW
Skrzynia biegów multitronic bezstopniowy CVT. Auto znakomicie radzi sobie zarówno podczas spokojnej jazdy i w momencie przyspieszania. Trochę problemów sprawia ruszanie na śliskiej nawierzchni z koniecznością skręcania, wtedy pomocne są systemy antypoślizgowe i kontroli trakcji.
Audi A6 C5 Sedan