Ocena kierowcy - Audi A6 C5 Sedan

Tomek, 10 lat temu
Silnik 1.9 TDI 130KM 96kW
Rok produkcji 2003
Audi A6 C5 Sedan 1.9 TDI 130KM 96kW 2001-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : Jestem pod wrażeniem spalania, rewelacja!
Układ elektryczny : Moduł komfortu, centralny zamek
Bardzo fajny samochód, przestronny, dość komfortowy, niezawodny i tani w utrzymaniu ale jednak ma kilka wad o których napiszę poniżej.
Poczciwy 1.9TDI - silnik legenda co tu dużo pisać. 130KM to może nie dużo ale daje radę, do normalnej jazdy wystarcza w zupełności. Co więcej silnik bardzo ekonomiczny, najniższe spalanie jakie udało mi się osiągnąć na trasie 150km to 4,3l/100km! Normalnie jeżdżąc w trasie czyli do 120km/h to średnie spalanie mam 4,8-5,2 czyli rewelacja jak na samochód co waży 1650kg! Skrzynia ręczna 6 biegów. Jazda na miejscu to jakieś 6,5 litra. Silnik dość głośny, dość mocno buczy ale podejrzewam że coś jest do wymiany.
Nie wiem jak w innych A6 ale u mnie wszystkie biegi chodzą dość ciasno, chyba sprzęgło mi się już kończy więc ocena nie jest obiektywna.
Zawieszenie jest dobre ale nie na nasze drogi. Jest po prostu trochę za twarde i zbyt delikatne. Ja wolę jak jest miękko a tu jest raczej lekko sportowo. Praca zawieszenia jest dość dobrze tłumiona ale mogło by być lepiej.
Widoczność dobra, do tyłu trochę gorzej ale to jednak kawał samochodu no i sedan. Ale są czujniki parkowania. Dobre lusterka.
Wszystko pod ręką, mało przycisków czyli super! Trochę denerwuje ustawianie temperatury co 0,5 stopnia i dmuchawa która sama zwiększa prędkość nawet w pozycji manualnej.
Wszystko super, w lecie jak i w zimie. Dmuchawa działa dość cicho. Plus za nawiew na tylną kanapę i dwustrefową klimę/ogrzewanie w standardzie.
Wystarczająco miejsca z przodu jak i z tyłu. 5 osób bez problemu się zmieści. Dobra szerokość. Wielki bagażnik 550litrów.
Spodziewałem się lepszego wyciszenia po samochodzie tej klasy. Do 140 jest jako tako, później już robi się głośniej. Jest trochę lepiej niż w moim starym A4. Jeździłem Audi Q7 kumpla i wyciszenie tam jest o niebo lepsze niż w A6. Trochę się Audi nie postarało. Nowe kompakty mają lepsze wyciszenie.
Koszty utrzymania na poziomie samochodu kompaktowego. Rewelacja! Gdyby nie zawieszenie to był by ideał.
Płaci się więcej, szczególnie za 1.9TDI ale naprawdę warto!
Drobne problemy z modułem komfortu, alarmem, centralnym zamkiem.
Jak na razie brak poważnych usterek. Chodzi jak w zegarku.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 130KM 96kW [l/100km]

5,7