Ocena kierowcy - Audi A6 C5 Sedan

bubu, 11 lat temu
Silnik 2.5 V6 TDI 150KM 110kW
Rok produkcji 1998
Audi A6 C5 Sedan 2.5 V6 TDI 150KM 110kW 1997-2001 - Oceń swoje auto
Karoseria : Auto wyglądało atrakcyjnie a do tego było niezwykle wygodne, co chwaliliśmy w dalszych podróżach.
Audi A6 pokazało, że jako nowe auto było samochodem wyśmienitym. Duże i wygodne a do tego o niespotykanej w latach 90-tych stylizacji. Jako używka jest koszmarem. Awarie pojawiają się dosyć często i są kosztowne w naprawach, co powoduje, że warte 15,000zł Audi może pochłonąć z budżetu domowego ponad 20,000zł
Autem jeździłem w latach 2006-2009 i była to największa porażka jeśli chodzi o posiadane auta. Silnik obiecywał wysoką kulturę pracy, dobre osiągi i rozsądne zużycie paliwa a okazał się najkosztowniejszym badziewiem w tym aucie. Durna rurka klimatyzacji która raczyła skorodować, doprowadziła do rozebrania połowy silnika, bo znajdowała się na jego tyłach. Poszedłem na całość i zrobiłem remont za 12.000zł. Po 2msc poleciała turbina - kolejne 3000zł. W końcu silnik zaczął się zapowietrzać i nie było innej rady, jak ucieczka od tego gówna.
Automat pracował w miare zadowalająco, chociaż musiał się rozgrzać by zacząć wrzucać wyższe biegi. Ratunkiem był tryb sekwencyjny i ręczne podrzucanie biegów, by zimny silnik nie wchodził na zbyt wysokie obroty.
Auto prowadziło się w miarę pewnie i nawet rzekłbym komfortowo. Przyjemność dawała jazda w dalsze trasy, pod warunkiem, że się coś nie spierdzieliło po drodze.
Nie narzekałem
Od tej strony nie mogę się przyczepić. Dużo miejsca, wygodne fotele, uporządkowana deska i wiele przemyślanych patentów.
Klimatyzacja i podgrzewane fotele mówią same za siebie.
Nie można narzekać.
Samo auto w miarę nieźle wyciszone, ale terkocący silnik TDI słychać było nawet po rozgrzaniu.
Jak na takiego kloca, nie można było się czepiać, że spalał średnio ok 8-10l
Auto można kupić dziś za śmieszne pieniądze, ale nie oznacza to końca wydatków a raczej dopiero ich początek.
Najbardziej usterkowe auto jakie posiadałem. Z drobiazgów wymienię awarię modułu komfortu, który zablokował drzwi i nie chciał wypuścić mnie z auta. Tradycyjnie problemy z zawieszeniem, ale to jak w każdym aucie.
Turbosprężarka, skorodowane przewody klimatyzacji, zapowietrzanie układu paliwowego spowodowane niedomaganiami pompy paliwa, awaria czujnika położenia pedału gazu, wypalenie się ksenonów 600km od domu.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 V6 TDI 150KM 110kW [l/100km]

8,7