Ocena kierowcy - Audi A6 C5 Sedan

SonY_Milk, 14 lat temu
Silnik 2.5 V6 TDI 180KM 132kW
Rok produkcji 2004
Audi A6 C5 Sedan 2.5 V6 TDI 180KM 132kW 1999-2004 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Doskonały napęd quattro!! Warto dołożyć trochę kasy i kupić quattro !!
Znakomite wykonanie i pełna satysfakcja z wydanych pieniędzy. Quattro w zimie daje ogromną przewagę nad innymi samochodami.
Znakomita kultura pracy jednostki V6. Gorąco polecam !! Zupełnie inny dźwięk a niżeli rzędówek. Elastyczność bardzo dobra - można spokojnie wyprzedzać na 4tym biegu. Duży moment obrotowy robi swoje. Złe opinie o silnikach 2,5 TDI często wynikają z nieprawidłowej eksploatacji, albo z dużych przebiegów (nierzadko kopniętych bezczelnie na 170tys km w 10 letnim aucie). Po drugiej połowie 2003 roku silniki z początkiem oznaczeń na literkę B.. zostały poprawione.
Manualna skrzynia biegów daje mnóstwo frajdy z jazdy :) jedynka tylko do szarpnięcia autem do przodu z miejsca... (bardzo krótka). Poza tym skrzynia pracuje precyzyjnie.
Napęd quattro nie ma sobie równych! ponad 25 lat tradycji tworzenia i doskonalenia quattro robi swoje. Napęd DOSKONAŁY !! bez porównania z przednionapędówką !! Jeżeli audi, to tylko quattro !!
Bardzo dobra widoczność. W modelu po liftingu prawe i lewe lusterko są tej samej wielkości, więc wg mnie to plus. Małe lusterko przed liftem było nieco za skromne, jednakże wszystko jest kwestią przyzwyczajenia.
Doskonale wykonane wnętrze i jakość materiałów !! Audi to audi - nic dodać nic ująć.
Po wymianie wszystkich filtrów - nie ma żadnych problemów. 2 strefowy climatronic w standardzie jest bardzo przydatną rzeczą :)
Sporo miejsca zarówno dla kierowcy jak i dla pasażerów. Bez porównania z Audi A4 - gdzie z tyłu baaaardzo mało miejsca.
Wyciszenie na poziomie bardzo dobrym, jednakże spodziewałem się, nieco większej ciszy. Kilka razy ludzie pytali czy to benzyna, bo pomruk V6 nie zdradza swojej wysokoprężnej charakterystyki.
Droższe w eksploatacji a niżeli jednostki 1.9 TDI (które bardzo polecam, niestety w A6 1.9TDI bez quattro). Ceny części przystępne - nie ma takiej tragedii jakiej się spodziewałem. Dobrze sprawdzić przed zakupem samochód aby nie nadziać się na minę, bo wtedy można włożyć dużo kasy w doprowadzanie samochodu do stanu fabrycznego.
Doskonała jakość za adekwatną cenę. Tylko AUDI.
Znakomita jakość wykonania. Nie miałem najmniejszych problemów z żadnymi drobiazgami. Solidne wykonanie.
Wycirające się wałki w silnikach 2,5 przed drugą połową 2003r - również spowodowane dużymi przebiegami i niedbałością o eksploatację. U mnie jak narazie BRAK USTEREK !

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 V6 TDI 180KM 132kW [l/100km]

8,4