Ocena kierowcy - Audi A6 C6 Avant

"fan ałdi", 6 lat temu
Silnik 2.4 V6 24V 177KM 130kW
Rok produkcji 2005
Audi A6 C6 Avant 2.4 V6 24V 177KM 130kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : Elastyczny i dynamiczny. Super charakterystyka. Moje pierwsze V6.
Silnik : rozrząd, kolektor ssący
Karoseria : odstające listwy na drzwiach
Samochód bezpieczny i dobrze wykonany. Widać i czuć, że to prawdziwy pancerny samochód. Całokształt niestety psuje silnik z jego wadliwymi podzespołami, których wymiana jest droga. Żaden "japończyk" nie będzie "niemcem" i na odwrót. Niezawodność to mit. Jeżeli ta ocena zostanie usunięta to całe to ocenianie uważam za stronnicze.
Przestrzegam przed kosztami jakie wiążą się z serwisowaniem silnika. Kolektor ssący jednorazowa część - koszt nowego 5000PLN. Rozrząd na łańcuchach też problematyczny - koszt części 4000 pln plus wymiana 2000pln. Niestety silnik bierze olej i ma dużo nieszczelności a jego uszczelnienie wiąże się z demontażem dosłownie połowy samochodu.
Biegi wchodzą z oporami. Jak dla mnie to mankament
Nie mam zastrzeżeń.
Siedzenia w mojej wersji to nieporozumienie. Wąskie i mało komfortowe. Volvo jakiekolwiek bije na głowę Audi.
Należyty porządek. Wszystko przemyślane.
Jeden z nawiewów po stronie pasażera kilka razy dmuchał gorącym powietrzem. Koszt części ASO 1100PLN za zespół zaworów sterujących pracą ogrzewania. Przesada. Można czyścić albo założyć zamniennik ale do tej pory nie miałem problemu w żadnym samochodzie z ogrzewaniem.
Wygodny i przestronny.
OK.
Wysokie koszty utrzymania. Kwoty liczone w setkach złotych a przeważnie w tysiącach:)
Widać, że samochód jest lepiej wykończony wewnątrz i czujesz się bezpiecznie. Natomiast koszty serwisu są drogie oraz części zamienne też nie są tanie. Można oczywiście kupować części używane ale pytanie z jakim skutkiem.
Ok
Jak wspomniałem wyżej. Auto niby z niewielkim przebiegiem potwierdzonym. 210tys. a szykują się poważne naprawy, które zniechęcają do marki. Niby silnik benzynowy a koszty napraw jak jednostkach wysokoprężnych.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.4 V6 24V 177KM 130kW [l/100km]

11,0