Ocena kierowcy - Audi A6 C6 Avant

Wozio, 11 lat temu
Silnik 2.0 TDI 136KM 100kW
Rok produkcji 2008
Audi A6 C6 Avant 2.0 TDI 136KM 100kW 2008-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : Po podniesieniu mocy silnika w profesjonalnym warsztacie zdumiony jestem jego osiągami - rewelacja.
Bardzo komfortowe auto z umiarkowanym apetytem na paliwo. Dedykowane przede wszystkim do długich wojaży. Rodzina 4 osobowa z powodzeniem zabierze się w to auto na dłuższe wakacje. Rewelacyjna pojemność bagażnika. Mimo że to AVANT to na spotkania biznesowe możemy nim się wybrać bez obciachu - auto z pazurkiem... Polecam ludziom ceniącym estetykę i wysoki komfort i ...
Silnik w wersji fabrycznej z pojemnością 2,0 i 136KM (silnik BRE z rynku Belgijskiego) mułowaty i niezbyt chętny do współpracy. Po wgraniu nowej mapy silnika podwyższającej moc do 163 KM i 380 Nm całkiem inaczej auto zaczęło jeździć. Można powiedzieć że po takiej modyfikacji uzyskujemy optymalne parametry dla tego silnika i tym samym frajdę z jazdy. silnik nabrał elastyczności i ładnie reaguje na naciśnięcie pedału gazu.
Manualna skrzynia 6 stopniowa. Dobrze ze stopniowana, pracuje lekko i precyzyjnie. Co ciekawe na 5 biegu udało mi się auto rozpędzić do ok 190 km/h. Szósty bieg dobrze ponad 200 km/h. Na 6 biegu można również podróżować z prędkością 60 km/h więc można uznać z ręką na sercu, że jest skrzynią b. elastyczną.
Manewrowanie na placu rewelacja. Kierownica pracuje rewelacyjnie - bardzo delikatnie bez użycia większej siły, można wręcz sterować auto jednym palcem (nawet najmniejszym). Przy większych prędkościach mechanizm wspomagania zmniejsza swoją moc co powoduje super kontrolę nad pojazdem.
AVANT daje dodatkowo bardzo dobrą widoczność do tyłu poprzez dużą tylna szybę przy manewrowaniu na parkingu - parkowanie tyłem.
Wszystko w odpowiednim miejscu. Dobrze przemyślany układ klawiszy/pokręteł. W łatwy sposób odnajdziemy potrzebne funkcje i ustawienia.
w deszczowe dni przydała by się bardziej wydolna wentylacja. Czasami przez dłuższy czas pozostaje para na szybach bocznych.
komfortowo podróżuje się nawet w 4 - 5 osób. Miejsca pod dostatkiem dla wszystkich.
Nawet w dieslu podróżując z prędkościami autostradowymi jest cicho. Praca silnika nie wplywa negatywnie na komfort jazdy.
Jak na tak duże auto rewelacyjne spalanie przede wszystkim w trasie. Średnia mieszana (miasto/trasa)z ok 5000 km to 6,1l/100km. Na trasie o dł. ok 25 km (dojazd do pracy) często udaje mi się osiągnąć spalanie na poziomie ok 5,0l / 100km!!! Na trasie ok. 1800km głównie autostrady z prędkością ok 120 - 150 km/h (wyjazdy wakacyjne) spalanie na poziomie ok 5,8 do 6,2l / 100km. Miasto niestety dużo gorzej bo nawet do ok 10l / 100km (lato z klimą), w dużym mieście myślę, że spalanie może osiągnąć ok 12l / 100km.
Cena trochę wygórowana ale za te wszystkie superlatywy adekwatna.
Auto mam od ponad roku i przejechałem nim ok 30.000 km. Na chwilę obecną nic nie sprawiło mi kłopotu. Lubie nim jeździć wręcz uwielbiam. Jak już w niego wsiądę to nie chce mi się z niego wysiadać ;) Brak uwag w tym temacie.
Brak.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI 136KM 100kW [l/100km]