Ocena kierowcy - Audi A6 C6 Avant

Rok produkcji 2007
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Audi A6 C6 Avant 3.0 V6 TDI 233KM 171kW 2006-2008 - Oceń swoje auto
Inne
Serwis nieco przesadza z cenami !
Silnik o niebo lepszy niż wersja 225 km cichszy i bardziej dynamiczny choć nieco więcej spała ok 0,5 litra na100km
Nic dodać nic ująć tiptronik tylko i wyłączni ,żadnych problemów mnóstwo zadowolenia .To mój trzeci samochód z tiptronikiem zawsze niezawodny ,polecam
Posiadam obecnie wersię s line z zawieszeniem mechanicznym i jestem bardziej zadowolony niz w poprzednim audi a6c6 z 2005 roku które miało zawieszenie pneumatyczne. Obecny model ma dużo lepsze trzymanie na zakrętach i przy bardzo szybkiej jeździe jest bardziej przewidywalny . O kosztach serwisu się nie wypowiem , ponieważ przy obecnym przebiegu nic jaszcze nie potrzeba było naprawiać Uważam ,że wychwalanie zawieszenia pneumatycznego jest błędne nie warto dopłacać 10000zł Jeździłem dwoma pneumatykami ale najwięcej frajdy mam z obecnego auta z zawieszeniem klasycznym wersja S line .
Siedzi się dość nisko I to powoduje ograniczoną widoczność np przy sktętach zdarza się najechać na krawężnik
Wszystko pod ręką , obsługa mmi intuicyjna i banalnie prosta, dobrze zagospodarowana przastrzeń w bagażniku z szyną przesuwną i siatką
Należy czyścić kanały odprowadzające wodę w potszybiu i w wnęce na szyberdach bo mogą się zablokować i wtedy możesię woda po deszczu pojawić w kabinie przy nogach kierowcy lub posażera. (Najlepiej sprężarką)
Dużo miejsca zarówno z przodu jak i z tylu , Oparcie tylnej kanapy pod dobrym kątem , bardzo wygodny samochód na miasto i na długie podróże.
Komora silnika bardzo dobrze wyciszona ,ale praca diesla zawsze trochę mniej komfortowa niż benzyny, wizyta na stacji paliwowej rekompensuje mi nieco większy hałas.
Drogi Servis . Ale rzadko się coś psuje . Miałem usterkę wzmacniacz bose Servis oczywiście zaproponował wymienę za 4500 zł a zaprzyjaźniony elektronik naprawił za 150 gra do dziś Ja nie miałem innych usterek po gwarancji a na gwarancji wymieniali pompę podającą poliwo ze zbiornika , kosztu nie znam.
Auto super dobrze zmontowane (wersje niemiecka). Po przebiegu 139000 nic nie trzeszczy , wszystko działa doskonale prawie jak w nowym . W poprzednim a6 c6 zrobiłem prawie 200000 i było podobnie (trzeszczało nieco pneumatyczne zawieszenie) a reszta ok
Pompa paliwa na gwarancji ,wzmacniacz bose (niedoróbka audi rozszczelnił się przewód podający płyn do tylnej wycieraczki i kapało na wzmacniacz) Trzeba dbać o kanały odprowadzające wodę na podzszybiu i w szyberdachu bo mogą się zapychać Reszta ok
Jedynie wzmacniacz bose które na moje szczęście naprawił kolega elektronik ( podobno wysuszył w mikrofali) ale info nie sprawdzone więc nie polecam ,wypięcie i wpięcie banalne

On - zużycie paliwa dla silnika 3.0 V6 TDI 233KM 171kW [l/100km]

8,8