Ocena kierowcy - Audi A6 C6 Avant

Starless, 13 lat temu
Silnik 3.0 V6 TDI 240KM 177kW
Rok produkcji 2009
Audi A6 C6 Avant 3.0 V6 TDI 240KM 177kW 2008-2011 - Oceń swoje auto
Świetna maszyna do jeżdżenia, napęd Quattro nie do przecenienia, doskonały silnik 3.0 TDI i trzymanie się drogi, dużo przestrzeni wewnątrz. Jedyny minus to trochę za niski jak za tę cenę i klasę auta komfort resorowania. Oszczędne w eksploatacji.
To mocny punkt tego pojazdu, Liniowe przekazywanie mocy aż do 210 km/h nie jest problemem. Niestety jak każdy diesel efektywny w zakresie niskich i średnich obrotów. Powyżej 200km/h ciężko mu się rozkręcić. Doskonały na polskie warunki i częste wyprzedzania, od 40-140 km /h rakieta, na niemieckich autostradach powyżej 200 km/h wolno się rozpędza. A może za wiele wymagam. Pomimo wszystko jest to wspaniały agregat, przy tym oszczędny i cichy. Mistrzostwo.
Porównuję ją z DSG w moim innym aucie tj. w Passacie, które to DSG jest wzorcem automatu, Tiptronic jest odrobinę mocniej wyczuwalny przy zmianach przełożeń. W trybie S bardzo żwawy, w trybie D komfortowo leniwy. Mam łopatki przy kierownicy nie bardzo wiem po co(3000 zł dopłaty).
Napęd Quattro to wspaniała konstrukcja, auto jedzie jak przyklejone. Niestety jest też minus, mój tatko w czasie jazdy spytał, czy tak drogie auto musi tak podskakiwać, rzeczywiście mógłby być bardziej komfortowy, poprzeczne garby są odczuwalne jako dudnienie. Jeździłem najnowszą E klasą z pneumatycznym zawieszeniem. Różnica pomiędzy A6 i MB bardzo duża na korzyść MB, za to zakręty to domena Audi.
mam Avant z mocno przyciemnionymi szybami, widoczność do tyłu praktycznie nie istnieje. Cofam na lusterka i na precyzyjnego Parktronica. Przód i boki standard.
MMI rewelacja, bardzo prosty i przyjazny system, Wszytko w samochodzie jest pod ręką, nie można narzekać, fortele regulowane el. w wielu płaszczyznach, i dość twarde, pogłębiają odczucie niskiego komfortu. Perfekcyjne wykończenie wnętrza, wzór dla innych. Bardzo czytelne wskaźniki, zegary i przyjemne dyskretne oświetlenie Ambiente. Niestety mapa w Nav nieaktualna, zgubiłem się w Niemczech. Mapa Polski idiotycznie nieaktualna. Bardzo dobrej jakości skórzana tapicerka. Samochód wewnątrz wciąż wydziela przyjemny zapach nowizny.
Jak w każdym VW i Audi, ogrzewanie i klimatyzacja są wzorcowe.
Przestrzenny samochód, miejsca dość dla 4 osób, piąta z tyłu po środku będzie trochę cierpieć. Pakowne kombi, ale VW Passat ma bardziej "ustawny" i regularny kształt bagażnika, mimo że samochód jest krótszy o 15 cm.
Bardzo cichy, przy 200 km /h można normalnie rozmawiać i słuchaćmuzyki. Przy 240 km/h już gorzej. Silnik też extra wyciszony. Najwyższe noty.
Kupiłem z salonu democara z przebiegiem ok. 30.000 km.Dobrze wyposażonego, chociaż to i owo jeszcze by się przydało. Przegląd standartowy ok. 1000 zł. Serwis przyjazny, łatwo się umówić, znacznie wyższy poziom obsługi niż np. w salonach VW. Takie mam spostrzeżenia. Było kilka akcji przywoławczych co akurat dobrze świadczy o Audi, były to naprawdę pierdoły, ale firma dba o klienta i hipotetyczne usterki zostały usunięte. Spłaszczone zużycie paliwa. Przy jeździe 90 km /h ok 7 ltr/100 km, przy normalnej 8 litrów, przy wariackiej - 220 - 240 km /h nie przekracza 9 litrów W mieście samochód pali ok 10 litrów ON.
Samochód niestety jest drogi, jak wszystkie z klasy Premium. trochę też w środku zbyt przypomina Passata z układu ergonomii, rozplanowania wnętrza, etc. A8 którą też jeździłem niestety ma ten sam ból. Nie jest to błąd bo Passat to bardzo poczciwe auto, ale A6 za prawie 300.000 zł, nie powinna się z VW tak bardzo kojarzyć.
Nic na razie
Nic na razie