Ocena kierowcy - Audi A6 C6 Limousine

gw, 17 lat temu
Silnik 2.0 TDI 136KM 100kW
Rok produkcji 2004
Audi A6 C6 Limousine 2.0 TDI 136KM 100kW 2008-2011 - Oceń swoje auto
Gorąco polecam ten samochód.
Jak na tą masę to zaskakująco dobre osiągi. Trzeba również pamiętać, że A6 jest tylko o 150 kg cięższe od A4.
Bez rewelacji. Toyota Corolla wypada lepiej. Jednak dobrze, że jest szósty bieg.
Tylko dobrze ponieważ wiadomo jakie są polskie drogi. Za zachodnią granicą dałbym b.dobrze. Radzę nie stosować większych opon niż 16”. W zakrętach perfekcyjne trzymanie. Nawet kontrola trakcji nie musi ich korygować.
Do tyłu fatalna. Musi być parktronic. Ja niestety nie mam!
jest OK!
Jeśli jest wyposażone w climatronic to rewelacja. Nawiewy są nawet w bocznych słupkach. Posiada regulację nawiewu na tył auta. To dobra funkcja w przypadku przewożenia dzieci. Niestety brak możliwości regulacji wysokości temp dla pasażerów tylnych siedzeń. Konkurencja w większości przypadków posiada.Warto sprawić sobie również podgrzewaną kierownicę, która działa w parzę z grzanymi siedzeniami. Naprawdę polecam.
Bardzo dużo miejsca z przodu i co ważne z tyłu też. W porównaniu z Mercedesem E klasy i BMW serii 5 to rewelacja !!!
Jak na diesla to ok.! A4 z tym samym silnikiem wypada bardzo kiepsko.
Tutaj naprawdę rewelacja. Widzę, że podobnie jak u innych użytkowników.Zależnie od wersji przeglądy co 15 tyś lub co 30 tyś. Ja posiadam tą drugą. Kwota przeglądu z materiałami do 1000 zł.
Nie kupować w polskich salonach. Mają tam naprawdę chore ceny.
Słychać już od czasu do czasu skrzypienie plastików. Na gwarancji wymieniono mi mechanizm otwierania schowka, prawy boczek w przednich drzwiach (odklejała się tapicerka), Wymieniono również sprężynę w lewym przednim zacisku hamulcowym. Do wymiany jeszcze mam lewą osłonę przeciw słoneczną (nie działa lampka oświetlająca lusterko). Jak widać Audi też ma usterki. A szkoda...
Z poważnych to czekam (są zamówione) na wymianę tylnych zacisków hamulcowych, które podczas pokonywania poprzecznych nierówności jezdni strasznie hałasują. W serwisie powiedziano, że audi ogłosi to chyba jako wadę fabryczną. Wymieniają to na gwarancji.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI 136KM 100kW [l/100km]

6,2