Ocena kierowcy - Audi A6 C6 Limousine

OOOO, 15 lat temu
Silnik 2.7 V6 TDI 180KM 132kW
Rok produkcji 2005
Audi A6 C6 Limousine 2.7 V6 TDI 180KM 132kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : Myślałem, że będzie odbiegać od 3.0 TDI, ale teraz po testach nie żałuję.
Ogólnie bardzo dobre i szybkie auto przy niskim spalaniu, na uwagę zasługuje MMI mistrzostwo świata.Prestiż, a co za tym idzie cieszy oko złodziei.Zastanawiałem się nad wyborem silnika i uważam, że wybrałen najlepiej jak można, dla potwierdzenia moich słów zobaczcie jak mało ofert jest z tymi silnikami, a 3.0 i 2.0 TDI multum.
Szczerze mówiąc bardzo dobry silnik i wbrew pozorom niewiele ustępuje 3.0 TDI, sprawdzane tylko 0,5 sec. różnicy do setki.
Trochę krótka jedynka, ale można z dwójki, czasami można na trasie omijać biegi.
Trochę twardy ale bezpieczny.
Dobrze że jest parctonic, bez niego do tyłu trochę ciężko.
Siedzenia ortopedyczne, pełna elektryka, super.
Super.
Można się ganiać.
Bardzo cicho nie słychać, że to diesel.
Tu można polemizować, w trasie super w 7 litrach można się zmieścić bez problemu, natomiast w mieście nie sprawdzałem i wolę nie sprawdzać.Jako ciekawostka moja poprzednia A6 C5 1.9 TDI 110 KM spalała tylko litr mniej na trasie przy takiej samej jeździe.Dodam, że wbrew opiniom 3.0 TDI Tiptronic 4x4 spalanie w trasie ma na poziomie 9 litrów, kolega jechał swoją razem ze mną, a w mieście różnica znacząca.
Trochę drogie w zakupie ale daje dużo radości. Trzeba ubezpieczać, a stawki duże.
Nie było usterek.
Nie było.