Ocena kierowcy - Audi A6 C6 Limousine

wojo9, 14 lat temu
Silnik 2.7 V6 TDI 180KM 132kW
Rok produkcji 2006
Audi A6 C6 Limousine 2.7 V6 TDI 180KM 132kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Auto świetne, piękna linia i agresywny wygląd połączony z lekkim dostojeństwem. Po tuningu elektronicznym jeszcze lepsze wrażenia z jazdy. Polecam osobom szukającym komfortu, prestiżu i niezawodności. Deska rozdzielcza tego auta jest naprawdę perfekcyjnie dopracowana i na dodatek piękna.
auto fabrycznie występowało z mocą 160 KM ( z rynku belgijskiego ), po modyfikacji uzyskało 242 KM i 470 nnm. Teraz jeździ znakomicie, bardzo dynamicznie od samego \"dołu\", do setki przyspiesza w 6,6 s.
multitronic jest znakomity, ta sama skrzynia jest montowana w 3,0 litrowych dieslach, bez problemu wytrzymuje obciążenia do 1000 nnm.Bardzo płynnie zmienia przełożenia.
Świetnie się trzyma drogi ( quatro ), zawieszenie jest ciche i komfortowe.
bardzo dobra
wszytstko pod ręką, intuicyjna obsługa MMI i reszty urządzeń na kokpicie.
Zimą mógłby szybciej się nagrzewać.
przy tych rozmiarach można podróżować komfortowo w 5 osób, ale o wzroście nie przekraczającym 190 cm.
No cóż, mogłoby być trochę ciszej w zakresie 2000 - 2500 obr./min., no i słychać szumy powietrza przy większych prędkościach ( może to wina zużytych już uszczelek? ).
miasto - 10 l., trasa 7,6 l. mieszana - 8,5 l. Przy swojej masie i mocy myślę, że są to bardzo dobre wartości. Zaznaczam, że jeżdżę dynamicznie i nie oszczędzam na paliwie.
Wszyscy wiedzą, że za luksus w każdym wydaniu trzeba płacić. Myślę, że to auto jest warte takich pieniędzy. NIe jest droższe od innych aut tego segmentu, a oferuje nawet lepsze seryjne wyposażenie niż konkurencja ( BMW i MERCEDES ).
nic się nie psuje i wszystko działa jak należy mimo dużego przebiegu. Oby tak dalej.
Tutaj nie mam oczym pisać, bo mam go za krótko, a przez pół roku nic się nie wydarzyło.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.7 V6 TDI 180KM 132kW [l/100km]

7,9