Ocena kierowcy - Audi A6 C6 Limousine

mareq, 13 lat temu
Silnik 3.0 V6 TDI 225KM 165kW
Rok produkcji 2004
Audi A6 C6 Limousine 3.0 V6 TDI 225KM 165kW 2004-2006 - Oceń swoje auto
Silnik : 3.0 TDI to kawal silnika. Nie brzmi tak ladnie jak V8 4.2 (wydech) ale wystarcza.
Solidna i dopracowana konstrukcja.
224 KM wystarcza, ale zrobilem jeszcze chipa na 270 KM (550 Nm) i to juz NAPRAWDE jest DUUZO. Start jak w samolocie, kto kiedykolwiek lecial ten wie :-) . Polecam podniesienie mocy. Na co dzien z tej mocy sie nie kozysta, ale jak przyjdzie ochota ostrego startu spod swiatel to wrazenia niesamowite.
Zmienia sprawnie, bez szarpniec, ale multitronic bardziej mi lezal, jednak tiptronic tez jest OK.
Quattro to fajna sprawa. Szczegolnie przy tej mocy jedna os napedowa to byloby za malo. W poprzednim audi mialem naped na przod i nigdy sie nie zakopalem ale pare razy bylo blisko. Przy Quattro takich sytuacji nie zaznasz co nie zmienia faktu, ze dobre zimowki i tak powinienes miec.
Jest OK, jakos szczegolnie na plus czy minus nie zauwazylem.
Wszystko tam, gdzie sie spodziewasz to znalesc.
Wentylacja wydajna, posiadam WEBASTO i jestem mile zaskoczony tym wynalazkiem. Wlanczasz przed wyjazdem (pilotem) na ok. 15min. i jak przychodzisz do auta juz jest cieplo. Nie ma lodu do skrobania, snieg sie topi - super. A, no i wtedy tez silnik szybciej zyskuje temp. robocza.
Duze auto to i wiecej miejsca porownujac do A4 czy kompaktow. Jednak parkujac to sie nie \'wcisnie\' w dziure, gdzie mniejszym autem bez problemu sie zaparkuje. Uzywam tez Megane 3D i nie ma miejsca w ktore bym nie wjechal, audikiem nawet nie probuje ... Reasumujac, parkowanie w miescie jest uciazliwe ze wzgledu na gabaryty auta.
Adekwatne do klasy auta. Mam podwojne szyby boczne, ponoc ma byc ciszej, ale zeby tak bylo to trudno jest mi to stwierdzic.
Zuzycie paliwa sledze uwaznie. W trasie przy plynnej jezdzie zgodnie z przepisami (do 110km/h) to spalanie wychodzi 7 litrow. W miescie 10 i lepiej ale to tez zalezy od miasta i jak jedziemy. Generalnie, spalanie adekwatne do pojemnosci i mocy.
Jakosci kosztuje, nie szukaj tanich okazji, moze sie to okazac bardzo kosztowne.

On - zużycie paliwa dla silnika 3.0 V6 TDI 225KM 165kW [l/100km]

11,0