Ocena kierowcy - Audi A6 C6 Limousine

Rok produkcji 2006
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Audi A6 C6 Limousine 3.0 V6 TDI 233KM 171kW 2006-2008 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : pływa po nierównościach
Audi A6 3,0 TDI - to chyba samochód marzeń każdego kierowcy ze średnio-wyższym portfelem. Doskonałe właściwości jezdne, znakomite przyspieszenie, bezawaryjność, prestiż.
Piękne brzmienie. Drążek skrzyni biegów w położeniu S gwarantuje doskonałe przyspieszenie, D - to komfortowa jazda, ale i tak czuć jaka jego moc drzemie pod pedałem.
Obsługa skrzyni biegów w Audi A6 z automatyczną skrzynią biegów to czysta przyjemność. Skrzynia sama za nas automatycznie dobiera poziom odpowiednich przełożeń, idealnie dostosowuje się do warunków jazdy.
Bardzo łatwo układ jezdny skontrolować jadąc po szykanach czy chopkach (jak to zwał tak zwał). Układ jezdny Audi A6 3,0 TDI zrobi wszystko, aby można się było nadal czuć komfortowo nawet przy pokonywaniu tych przeszkód. Uskoki poprzeczne też nie są problemem. Po prostu majstersztyk!
To ważny element podczas jazdy. Bezproblemowy przegląd widoczności przy skrętach i wyprzedzaniu. Audi A6 radzi sobie z tym bardzo dobrze, choć nocą doświetlenie zakrętów mogłoby byc lepsze.
Obsługa MMI jest intuicyjna i nie przysparza najmniejszych problemów. Jest intuicyjna. Dostęp do wszystkich przycisków oraz niestety małych schowków jest wygodny.
Dwustrefowa klimatyzacja sprawdza się bardzo dobrze. Jeśli mamy w wyposażeniu ogrzewane tylne fotele to komfort podróży trzeba określić jako doskonały.
Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów do 200 cm wzrostu jest optymalna. W przypadku podróżowania 4 osób to pełny komfort. Jeśli mamy 5 osobę, dziecko też jest OK. Jednak na temat zalet czy wad przestrzeni podróżowania w Audi A6 przez 5 koszykarzy ligi NBA trzeba by było się ich spytać.
Wyciszenie podróżowania w znacznym stopniu zależy od opon. Samo wyciszenie wg mnie nie jest rewelacyjne, jednak zakup cichych opon w znacznym stopniu poprawi komfort podróżowania.
Mimo, że koszty utrzymania Audi A6 3,0 TDI mogą wydawać się nam duże jest to nie prawdą. Samochód jest w zasadzie bezawaryjny. Trzeba tylko zadbać o terminowe przeglądy. Spalanie zaskakujące! Trasa 5,9- 6,8 l/100/km Miasto nie przekroczy nam 8,8 l/km na odcinkach powyżej 10 km.
Jak każde auto klasy premium A6 nie jest tanie. Jednak zalety jakie ma w stosunku do rywali powinny zachęcać potencjalnych nabywców do zakupu tego samochodu.
Po pewnym czasie zauważyłem, że akumulator zaczął się szybko rozładowywać. Okazało się, że przyczyną tego był fabryczny alarm z wbudowanym własnym akumulatorem. Akumulator pobierał prąd z głównego akumulatora rozładowując tym samym jego.
Brak. Może to dziwne, ale chyba jest to chyba związane z niewielkim przebiegiem. Moje Audi A6 3,0 TDI przejechało do tej pory tylko około 166.000 km.

On - zużycie paliwa dla silnika 3.0 V6 TDI 233KM 171kW [l/100km]

6,7