Ocena kierowcy - Audi A6 C7 Avant Facelifting

Schutterly, 6 miesięcy temu
Silnik 2.0 TDI ultra 190KM 140kW
Rok produkcji 2015
Okres użytkowania: 5 lat
Audi A6 C7 Avant Facelifting 2.0 TDI ultra 190KM 140kW 2014-2017 - Oceń swoje auto
Silnik : 2.0 TDI ULTRA po podniesieniu mocy - spalanie w trasie spokojnie poniżej 5l/100km, bezawaryjny.
Przeniesienie napędu : Pewność i szybka reakcja.
Układ elektryczny : Bez żadnej usterki.
Prosto i w żołnierskich słowach: najlepsze auto jakie miałem do tej pory! Użytkuję auto od 5 lat - kupiłem egzemplarz poleasingowy od kolegi. Jeżdżę dużo, szczególnie długie trasy - REWELACJA! Eksploatacja na bieżąco, praktycznie zero napraw (jedynie czyszczenie przepustnicy, wymiana przedniej szyby - kamienie). ZERO awarii, nigdy mnie nie zawiódł.
Podniosłem moc. Dynamika odpowiednia, totalna bezawaryjność, spalanie REWELACJA - na długiej trasie spokojnie schodzę poniżej 5l/100km.
Bezawaryjny, odpowiednio współpracujący w każdym trybie s-tronic. Nie zlinczujcie mnie, ale… od czasu zakupu nie wymieniałem w niej oleju zgodnie z zaleceniami zaufanego mechanika. I wszystko idealnie!
Jak to Audi - sztywno, dobra reakcja na ruchy kierownicą.
Zero problemów. Mam trochę odprysków na przedniej masce i zderzaku, ale to norma przy takim przebiegu w każdym aucie. Jedynym mankamentem według mnie jest przednia szyba - wydaje się być nieco za „miękka” i odrysowuje się na niej każdy kamyczek, piasek. Swoją już wymieniłem.
Nie ma się do czego przyczepić. Pełne oszklenie, do tego kamery, duża tylna szyba.
Wszystko pod ręką. Jedynie zamiast wzmocnienia sygnału w podłokietniku wolałbym ładowarkę indukcyjną do telefonu.
Bez zarzutów. Szybkie schładzanie, szybkie ogrzewanie. Fotele mocno grzeją, na ostatnim stopniu nie da się wysiedzieć :)
Dużo przestrzeni, dla wszystkich. Ogromny tunel środkowy w niczym nie przeszkadza.
Bez zarzutów. Jeżdżę głównie trasami i poza delikatnym szumem nic nie słychać. Przy prędkości ponad 180km/h piszczą uszczelki w drzwiach - ale poza Niemcami nigdzie i tak się nie da tyle pojechać :)
Jak na auto tej klasy to utrzymmywanie oceniam na 5+. Sporo części wspólnych z VW, robocizna na podobnym poziomie. BMW zdecydowanie droższe w tym temacie.
Dla mnie samochód idealny! Myślałem nawet od zmianie na A6C8, ale… jednak nie chcę się rozstawać z moim. 5 lat jazdy, ponad 300000km przebiegu, a nadal jazda nim mocno cieszy. Zainwestowałem po 3 latach jedynie w nowsze oprogramowanie MMI (AppleCar), większe felgi, odświeżyłem alcantarę. Natenczas nie widzę lepszego samochodu dla siebie.
Poza zapchaną przepustnicą i szybą do wymiany przy prawie 300000km zero awarii.
Zero, totalne ZERO.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI ultra 190KM 140kW [l/100km]