Lista ocen Audi A6 C7 Avant (28) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 8 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kierowiec
Avant 2.0 TDI 177KM 130kW
Zaznaczę, że to moje pierwsze auto z automatem. Skrzynia Multitronic wspaniale pracuje z tym silnikiem ponadto tryby pracy skrzyni można zmieniać. W trybie Eco - mułowaty ale oszczędny - wystarczy do codziennej jazdy W trybie auto skrzynia sama dopasuje charakterystykę pracy do stylu jazdy. I tryb Dynamic - jak V8 charakterystyka skrzyni i gang silnika pozwala wyciągnąć bardzo wiele z tego 2.0 TDI. Ponadto tryb sportowy zmiany biegów dźwignią...
~Olo
Avant 2.0 TDI ultra 190KM 140kW
7 stopniowa (w trybie sport 6 biegów) zmienia biegi bardzo płynnie i szybko ALE podczas jazdy dąży do utrzymywania jak najniższych obrotów (takich na granicy szarpania) w związku z czym przyspieszenie jest opóźnione a potem włączą się turbo i ... następuje utrata trakcji. Żeby jeździć normalnie trzeba włączyć tryb "sport" (który powinien się nazywać "normal" Dodatkowo po wrzuceniu wstecznego zdarza się "zamulenie"...
~Kazimierz
Avant 2.0 TDI ultra 190KM 140kW
S tronic czyli DSG. Naprawdę dobra skrzynia zmienia biegi szybko i bez szarpania. Rzadko się opóźnia. Po krętych drogach najlepiej w trybie "S", do normalnej jazdy "D". Jeśli ktoś lubi slamazarna oszczędną jazdę to tryb "E" który zabiera z dynamiki ze 100KM ale przełacza na luz kiedy morze i w sumie spalanie po mieście spada około 0,5 l po mieście. Po trasie nawet nie próbowałem jeżdzić w tym trybie.
~elc
Avant 2.0 TDI 177KM 130kW
W moim mam skrzynię automatyczną MULTITRONIC, której... tak wszyscy się boją. W rzeczywistości po przebiegu 160 tys.km skrzynia chodzi pięknie, żadnych objawów zużycia, chodzi jakby się było na jeździe testowej w salonie Audi. Od lat jeżdżę tylko automatami, pierwszy raz mam styczność ze skrzynią bezstopniową i stwierdzam, że niema to żadnej różnicy w codziennym użytkowaniu, tylko kwestia przyzwyczajenia.
~maniak
Avant 3.0 TDI 313KM 230kW
Do tego silnika dostarczana jest specjalnie skontruowana skrzynie Tiptronic, która jest 8 biegowa (a nie 7 biegowa jak w pozostałych wersjach) i nie jest sprzynią dwusprzęgłową, ponieważ ta nie była w stanie wytrzymać momentu obrotowego 700 nm. Za samą skrynię w mojej opinii Audi powinno dostać nagrodę, najlepsza z tych jakie znam, a trochę znam, no może najnowsza skrzynia BMW jest porównywalna.
~pepe
Avant 2.0 TDI 177KM 130kW
Skrzynia Multitronic- mój pierwszy automat, na pewno nie ma ze mną lekkiego życia, częste kick-down’y, dynamiczna jazda w sporcie no ma ze mną co dobrego. Niezawodna, zmiana biegów nieodczuwalna- BARDZO DOBRA biorąc pod uwagę wysoki przebieg sięgający prawie 360.000km. Wymiana oleju w skrzyni przede mną, robi się co 60.000km koszt w ASO 1.300zł
~pepe
Avant 2.0 TDI 177KM 130kW
S-Tronic, 8 biegów, zmienia naprawdę płynnie, brak wyraźnego szarpnięcia nawet przy trybie sport. Czasami wyczuwalne szarpnięcie/zatrzęsienie budą podczas wrzucania z R na D, ale chyba automaty tak mają. Procedura startu naprawdę robi robotę (kontrola trakcji off, ustawienia samochodu dynamiczny, hamulec i gaz do dechy- startuje jak z procy ;)
~marek3_14
Avant 2.0 TDI 177KM 130kW
Przyzwyczaiłem się do 5 biegowej skrzytni, wsteczny do tyłu w Passacie. Tutaj świadomie 6 b. manual (automat bardzo spowalnia auto - jazda testowa) wsteczny do przodu - trochę mało intuicyjnie, ale to kwestia przyzwyczajenia. Multitronik dla kogoś mocno wygodnego i lubiącego remonty.
~Przemek
Avant 3.0 TDI 245KM 180kW
Mała awaria przy 125 tys.km do wymiany sprzęgło + mechatronika. Jak ktoś chce to zrobić w ASO to lekko można wydać 40-50k. U dobrego mechanika to wydatek rzędu maks 10tys. Kwestia zasobności portfela...
~Grzegorz
Avant 3.0 TDI 245KM 180kW
7 s-tronic to na prawdę dobra konstrukcja cicha i elastyczna praca, wręcz nie zauważalna, no i audi w końcu zaczęło wymieniać olej w skrzyni biegów co 60 tys a nie tak jak w tiptronikach - aż się rozwali:)
Audi A6 C7 Avant