Ocena kierowcy - Audi A8 D2 Sedan

krisvw@o2.pl, 16 lat temu
Rok produkcji 1996
Audi A8 D2 Sedan 4.2 300KM 221kW 1994-1998 - Oceń swoje auto
Silnik : bardzo ekonomiczny jak na swoja pojemnosc, swiewtna elastycznosc i bardzo wysoka kultura pracy ;)
Przeniesienie napędu : wymienilem przeguby przednie, ale bylo to spowodowane niedostrzezeniem rozdartych gumowych opslon (mieszkow) ;)
Układ elektryczny : jedyna prawdziwa usterka jaka mi sie przytrafila- awaria modylu zaplonowego (auto palilo na 7 cylindrow)- koszt 150PLN (element wymieniony na uzywke)
Zawieszenie : pry naszych drogach zuzywaja sie wahacze, ale u mnie jeszcze nic sie nie dzieje ;)
obecnie za ta cene to chyba nic lepszego sie nie kupi... naped na cztery kola, 2 strefowa klima, atermiczne, podwojne szyby, spalanie w miescie na poziomie 19litrow gazu! ja nie mam wiecej wymagan ;)
kultura pracy zalezy od stopnia zadbania ;) jezeli sprawne sa wszystkie rolki prowadzace osprzet, wiskoza wentylatora to do 4 tys RPM tysiecy nic nie slychac wewnatrz a powyzej tylko przyjemny swist ;) elastycznosc doskonala, 55km/h na czwartym biegu przy 1tys RPM, na 3cim biegu ponad 207km/h ;) ja nie mam zastrzezen
4 biegowa skrzynia to delikatnie mowiac przezytek... na pierwzym biegu wskazowka predkosciomierza zatrzymuje sie dopiero przy blisko 90km/h... drugi bieg konczy sie przy ponad 140... do sprintu to raczej nie zacheca ;) bardzo wolna zmiana tip tronic, juz lepiej jezdzin z full automat ;) ale oczywiscie zmiana biegow bardzo delikatna i subtelna, latwa w obsludze, przewidywalna, jezeli ktos nie oczekuje sportowej zmiany biegow to super...
jak na samochod, ktory ma ponad 5 metrow to nadpodziw zgrabnie podrozuje nawet po ciasnych zakretach, uklad jezdny swietnie oddaje stan polaczenia samochodu z nawierzchnia, jak w kazdym audi delikatna podsterownosc, ale to kwestia;) prowadzi sie o wiele lepiej niz inne limuzny tych gabarytow ;)
jak kazde auto rowniez to wymaga przyzwyczajenia ;) dla wprawnego kierowcy manewry parkowania beda sama przyjemnoscia, jednak dla poczatkujacej adeptki sztuki prowadzenia pojazdu raczej bym nie polecal ;)
ulozenie przyciskow doskonale, pozycja zankierownica rowniez... ale dlaczego z przodu nie znalazlo sie miejsce na chociaz jeden uchwyt na kubek? dlaczego schowek przed pasazerem wysowa sie wprost na kolana wyzej wymienionego? ja nie potrafie znalezc na to odpowiedzi ;)
klima wydajna, wentylacja nawet tylnych siedzen nie pozostawia nic do zyczenia, podgrzewanie siedzen wszystkich 4-ech dzila bez zarzutu ;)
oczywiscie wersja L na pewno jest jeszcze wygodniejsza, ale i normalna zezwala na jazde do francji w 4 osoby ;) jak o mnie chodzi super ;)
przy wzglednie cichych oponach pasazerowie moga szeptac do siebie nawet przy 240km/h silnik na wyzszych obrotach wydaje tylko przyjemny pomruk a wentylator swist ;)
jak na klase premium + to koszty bez dramatow, fakt jezeli ktos ma ambicje serwisowac auto w aso to na pewno tanio nie bedzie... ale wystarczy miec zaufanego mechanika (klade nacisk na zaufanego;)) to koszty sa tylko troche wyzsze jak normalnego auta klasy sredniej ;)
teraz te samochody sa na prawde tanie... ;)
w kwestii tej kategorii wszystko zalezy od egzemplarza... nie warto oszczedzac podczas zakupu ;)
dawniej budowano auta do jazdy... dzisiaj do serwisowania ;)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 4.2 300KM 221kW [l/100km]

16,7