Ocena kierowcy - Audi A8 D2 Sedan

Rok produkcji 2000
Audi A8 D2 Sedan 4.2 40V quattro 310KM 228kW 1998-2002 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Układ elektryczny
Po dwóch latach użytkowania mogę napisać tutaj opinie. Aktualny przebieg w okolicy 450 000. Czy to dużo?? Jak na ten samochód to nie. Kupiłem jak miał 420 000. Kupiłem ją poniżej wartości rynkowej i wiedzialem, że będzie coś do zrobienia. Po zakupie podstawowy serwis..oleje, rozrząd z termostatem i nastawnikiem, coś tam jeszcze i parę groszy z portfela ubyło.
Jeśli ktoś dba to nie zaskoczy go żadna awaria. Fajnie wkręca się na obroty. Dźwięk v8 przyjemny dla ucha.
Fajnie się jeździło przez rok. Moje obawy się potwierdziły i walnął konwerter w skrzyni. Pojechałem do znajomego mechanika który podjął się naprawy, nie dał rady. Jeśli komuś coś się popsuje to jedźcie tylko do kogoś kto robi automaty. Pierwszy majster kasę wziął sporą i bez efektu. Drugi okazal się kompetentny.
Muszę przyznać, że jestem miłe zaskoczony.
Nie ma do czego się przyczepić. To je amelinium
Czujniki parkowania pomagają w parkowaniu. Bixenon w nocy daje radę. Nic mi nie zasłania, wszystko widac.
Mam 2 metry wzrostu. Z przodu czuje komfort ale z tyłu?? No nie wiem. Jeszcze tam nie siedziałem xD
Tanich zamienników nie polecam. Jeśli brać części to dwie półki wyżej. Spalanie? Średnie 14l. W zimie trochę więcej. Na autostradzie przy 130-160 10l więc jest super. Miasto myślę że jakieś 17l oczywiście LPG
Nie zawiódł mnie w trasie ale zdarzyło się że padła mi cewka dwa razy. No i wiadomo..musze miec wiecej niz pół baku paliwa żeby normalnie odpalał. Przypadłość w a8
Z poważnych usterek to tylko ta skrzynia.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 4.2 40V quattro 310KM 228kW [l/100km]

13,7