Ocena kierowcy - Audi Q3 II SUV

Rok produkcji 2023
Audi Q3 II SUV 1.5 35 TFSI 150KM 110kW od 2018 - Oceń swoje auto
Silnik : balans między mocą/ceną/zużyciem
Inne : na razie brak
gydyby na masce była kura, dałbym 5, ale to klasa premium, która nie powinna tylko wyglądać. Od silnika 1.5 nie wymagam nic oprócz tego co daje, ale skrzynia biegów (szarpanie przy zmianiea z 1 na 2) i uporczywie stukające zawieszenie to coś czego nie akceptuję w klasie premium. problemy z podłączaniem telefonu do MMI (opcja za prawie 3k PLN) nie akceptowalne. poza tym jeździ skręca i hamuje. Duży niedosyt patrząc przez pryzmat marka/cena. Moja opinia nie jest odosobniona
1.5 TFSI manual 150km - robi tyle na ile został zaprojektowany. zużycie paliwa nie jeżdżąc na emeryta i szalonego ekologoga - średnio 7.5l - jest ok! kultura pracy - nadal ok! wyciszenie - to benzyna w manualu więc musi być slychać - jest ok! ciagnie od dołu już od 1750 obrotów, aż do 4-4.500 ale najlepiej się czuję od 3-3500 do 4500 - jest ok!
- za krótka jedynka, przecież to nie diesel - tragiczne przełożenie przy wbijaniu z 1 na 2, jeździłem maluchami, uno, seicento, focusami, touranami, passatami, A4 - takiego fakapu jeszcze nie doznałem. to się kwalifikuje do przeprojektowania. samochód klasy premium, a ruszanie i zmiana z najniższego biegu jak w ursusie. auto do miasta ? frustracja
telepiące się tylne zawieszenie - hałasy jakby miało się coś urwac, opony 17 cali 215 dają trochę do życzenia na szybszych zakrętach, zalecam iść w 225 jeśli możesz. na plus czucie kierownicy, sprytny na parkingu, zawraca niemal w miejscu
jest ok jak na klasę C (-) trochę ascetycznie/minimalistycznie z zewnątrz ale nadal to się może podovać
w porządku jaka crosovera, mam kamerę tył i czujniki przód tył - jeszcze bez rys ;)
ustaw sobie pozycję jazdy gdzie komfortowo będziesz: widział wszystko, ustawisz sie do kierownicy zgdonie ze sztuka vs podeprzyj uda i sięgaj do pedałów - no chance :D
nie mam uwag póki co
trochę trudno się wysiada jeśli masz dobrze dopasowaną pozycję jazdy (ja 176cm) i fotel bez pamięci (manual/power) biodro wchodzi w kierownicę przy wysiadaniu :D
zadowalające, pomijając hałasy tylnego zawieszenia
n/a - auto służbowe
gdyby to była skoda np karoq możaby być zadowolonym, ale to jest audi, stać ich na więcej w dobrze sprzedającym się modelu....

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 35 TFSI 150KM 110kW [l/100km]

6,8