Ocena kierowcy - Audi Q5 I SUV Facelifting

JTM2016, 8 lat temu
Silnik 2.0 TDI 177KM 130kW
Rok produkcji 2012
Audi Q5 I SUV Facelifting 2.0 TDI 177KM 130kW od 2012 - Oceń swoje auto
Perfekcyjnie wykonana konstrukcja. Dbałość o detale i perfekcyjne wykończenie są niewątpliwie cechami tego modelu. Jazda tym samochodem jest prawdziwą przyjemnością. Olbrzymie koła (20") odbierają odrobinę komfortu ale nie jest to uciążliwy kompromis w tym przypadku. Jeżeli cena samochodu nie stanowi przeszkody to uważam że jest warty zakupu. Mam przekonanie, że tworzyli samochód perfekcjoniści.
Nigdy nie jest dość mocy...w tej wersji silnikowej jest dobrze. Nie należę do tych, którzy muszą ruszyć z piskiem opon spod świateł. W drodze sprawuje się bardzo przyzwoicie (wystarczająca elastyczność przy wyprzedzaniu). Mechanika nie psuje się i nie mam kłopotów. Żadnych kłopotów. Tego spodziewałem się po samochodzie w tym wieku.
HI - end.
Klasyczna i charakterystyczna dla Audi sztywność układu jezdnego. Komfortowo ale precyzyjnie i ma się stałe poczucie panowania nad samochodem. Samochód płynie, natomiast na zakrętach sprawia wrażenie przyklejonego do drogi. Kto ma Audi wie o czym mówię.
Ze względu na 20" koła jest stosunkowo twardy, ale nadal komfort jazdy jest na wysokim poziomie.
Bez tajemnic :)
Jestem dużym i ciężkim facetem...nie odczuwam braków przestrzeni w samochodzie.
Komfort podróżowania w mojej ocenie zależy głównie od dochodzących hałasów zewnętrznych których źródłem są opory toczących się kół, powietrze, mechanika, głównie silnik. Tutaj tego problemu nie ma - jest cichutko nawet przy dużych prędkościach (ok 140-160). Kiedy lekko sączy się doskonałej jakości muzyka (nawet standardowe audio AUDI jest naprawdę świetne -BOSE), kilometry lecą a zmęczenia nie czuję. O to chodzi!
Generalnie wolę niskie ceny ;)
co cesarskie cesarzowi...To nie jest Nissan Qashqai, Hundaj Stawowy ;), nawet Mazda CX5...i nie można nawet mówić o podobnej jakości. Niestety.
zawias tylnej półki przestrzeni bagażowej...się zepsuł? może ja go zepsułem...W dieslu trzeba dbać o wiele dodatkowych spraw w porównaniu z benzynowymi silnikami (ad Blue, fltry, olej ect)... Ochrona środowiska...niby
Dbam o samochód. Odpłacają mi się niezawodnością. Ta zasada działa więc nie maiłem niespodzianek do tej pory. Ocena "doskonale" nie pasuje mi do usterkowości samochodu...daje dobrą jednocześnie uważam że w przypadku mojego Q5 jest bardzo dobrze

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI 177KM 130kW [l/100km]

7,2