Lista ocen Audi Q5 I SUV (33) - Ergonomia

Na liście zabraknie 41 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kwadrans
SUV 3.0 TDI 240KM 177kW
Wszystko dopasowane, natomiast nie wyobrażam sobie tego słynnego dżojstika do MMI (przed dźwignią zmiany biegów), trzeba nieźle wyginać pewnie nadgarstek aby tym czymś obsługiwać albo unosić podłokietnik. Na szczęście nie mam dżojstika, a jego funkcje pełni radio. Pieknie leżąca w dłoniach kierownica i łopatki do zmiany biegów dopasowane IDEALNIE. Podłokietniki w drzwiach, guziki do obsługi szyb, przyciski regulacji fotela, tempomat, wszystko...
~marco
SUV 2.0 TDI 170KM 125kW
Wszystko na miejscu. Sięganie do któregokolwiek przełącznika czy przycisku nie wymaga zmiany pozycji w fotelu. Sterowanie komputerem pokładowym na manetce wycieraczek jest bajecznie proste i logiczne. Nie rozumiem niektórych \"japończyków\", gdzie komputerem steruje się przyciskiem przed kierownicą. Sterowanie tempomatem to poezja - służy do tego osobna manetka. Nie mam systemu MMI, tylko sterowanie nastawami samochodu z radia, ale jest to...
~Piotr / Gdynia
SUV 2.0 TFSI 211KM 155kW
Składane lusterka tak naprawdę tylko nieznacznie zmniejszają gabaryty samochodu, bo składają się pod kątem. Ta opcja jest tu zupełnie zbędna. I jeszcze janda rzecz bardzo denerwująca w lusterkach... Po umyciu auta zostaje w nich mnóstwo wody która potem wycieka przy poruszaniu się i paskudzi umyte auto. (nie jest to może cecha która powina się znaleźć w rubryce 'ergonomia' ale jesli już jesteśmy przy lusterkach to warto wpomnieć).
~mechanizator
SUV 2.0 TFSI 211KM 155kW
Swietne sportowe fotele skora /alkantara wedlog mnie to lepsza opcja niz full skora. Swietna jakosc wykonczenia w stusunku do Hondy OGROMNA roznica. Krytykowana przez niektorych MMI okazal sie bardzo prosty w obsludze a wlasciwie intuicyjny , jak umiesz poslugiwac sie telefonem komorkowym to MMI nie sprawi Ci zadnego klopotu. Zbyt maly schowek na okulary - to mozna by poprawic.
~Niki
SUV 2.0 TDI 170KM 125kW
Generalnie nie jest źle, ale idealnie też nie. Np obsługa klimatronika jednym pokrętłem jest do bani, trzy pokrętła (temperatura, wentylator, rozdział powietrza)byłoby o wiele lepsze, ale cóż, pewnie projektantowi się nie komponowało. Ręczny hamulec włączany przyciskiem też jakoś do mnie nie przemawia. Za mało schowków w kabinie, schowek na okulary- spróbujcie tam je umieścić w czasie jazdy.
~Audi FAN
SUV 2.0 TDI 170KM 125kW
OK. Dużo przycisków do obsługi których trzeba się przyzwyczaić. Po pewnym czasie obsługa nie sprawia większych problemów. Bardzo mały i nie poręczny bagażnik w stosunku do gabarytów auta. Jakość niektórych materiałów pozostawia sporo do życzenia. Montaż też nie jest jakiś rewelacyjny. Skrzypi już środkowa konsola. Bardzo dobre światła które same się zmieniają i śledzą drogę.
~Bodek
SUV 3.2 FSI 270KM 199kW
Jedyną rzeczą, która mnie irytowała ( nie ma to, jak się pogodzić z czymś, czego nie można zmienić np. małżonka ) był tempomat i zasady jego uruchamiania i działania. Jestem człowiekiem średniej daty i komplikacja rzeczy działających dobrze mnie martwi. Ocena jest wysoce subiektywna i być może - niesprawiedliwa, z czym już się pogodziłem.
~igorb@satland.com.pl
SUV 3.0 TDI 240KM 177kW
Znakomite dzieło . Wszystko dopasowane do mojej intuicji. Znakomity interfejs między kierowcą a samochodem.Sprzęt audio , nawigacja , telefon działają doskonale. Wskazania pomocnicze komputera pokładowego przygotowane są przejrzyście i w wielu konfiguracjach , które sami wybieramy.
~fuks2000
SUV 2.0 TDI 170KM 125kW
wszystko poprawne do bólu, dostępne pod ręką i proste w obsłudze jeszcze bez tych wszystkich dotykowych zaawansowanych paneli, gdzie ciężko coś zmienić bez odrywania wzroku od drogi. miejsca na nogi wystarczająco choć nie jest to olbrzym. podobnie z bagażnikiem.
~michalmonika
SUV 2.0 TFSI 211KM 155kW
Większość rzeczy w porządku,ja chciałbym bardziej obniżyć fotel kierowcy,ale już się ne da.Mam także zastrzeżenia co do sprawności działania automatycznego przyciemniania lusterek,nie zawsze działa i auta jadące z tyłu mogą oślepiać.Na minus-brak kontrolki świateł mijania.
Audi Q5 I SUV