Lista ocen Audi Q5 I SUV (46) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 28 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bodek
SUV 3.2 FSI 270KM 199kW
Auto nie najtańsze do utrzymania. Po zakupie wymiana wszystkich filtrów, olejów, płynów we wszystkich możliwych do znalezienia układach i mechanizmach oraz założenie instalacji LPG troszkę kosztowało. Ale do zakupu auta podszedłem mając biznesplan i rezerwę finansową na doprowadzenie do go stanu przyjemnego użytkowania. Wczoraj padł mi akumulator i.... dobry kosztuje ok. 500 zł. Już gdzieś to czytałem - jak z każdym autem ( niezależnie od...
~ps
SUV 2.0 TDI 170KM 125kW
Ogólnie zadowolony. Poprzednie auto paliło dużo więcej też w dieslu więc jestem usatysfakcjonowany. Jak kupiłem zresetowalem spalanie i przejechalme juz 10tys. km - srednia pokazuje 8,9l w tym bylo duzo tras z duuzymi predkosciami i miasta. Dynamika średnia jeżeli się zapakuje 5 osob i bagażnik. Na autostradzie daje rade do 160km/h, powyzej ciezko przyspieszyć. Spalanie na autostradzie z predkosciami ok. 160km/h i czasem wiecej to ok....
~igorb@satland.com.pl
SUV 3.0 TDI 240KM 177kW
Maja Q5 ma dołożony moduł dwu strumieniowy który zwiększył moc do 290KM i 580nm . To że przyspieszam teraz w 6s. :) to jedno , ale najważniejsze, że średnie spalanie tego samochodu nie przekracza 8litrów . Czasami w mieście przy dużych korkach dochodzę do 9 litrów. Na trasie wyprzedzając wszystko co na kołach ( zresztą na totalnym luziku) spalanie 7,9 uważam za niesamowite. Jak miałem Q5 2.0tdi , to non stop w mieście chlupał 10litrów , mniej...
~TMC
SUV 2.0 TFSI 211KM 155kW
Ceny przeglądów - do zaakceptowania. Ceny części również. Ale zużycia paliwa ABSOLUTNIE nie. Ten samochód pali tyle jak by miał 4,0l pod maską. Jeśli ma się cięższą niż przeciętny kierowca nogę to trzeb się liczyć ze zużyciem na poziomie na poziomie 12-13l średnio. W mieście około 15l, trasa około 8-10l. Być może wyjściem jest użytkowanie tego samochodu, jak przysłowiowy \"kapelusz\" ale mam wrażenie, że to nie jest tego typu pojazd.
~Marcin M.
SUV 2.0 TFSI 180KM 132kW
Mimo popularności rozwiązań technicznych w innych modelach i dużej podaży części samochód jest raczej drogi w utrzymaniu ze wzg na konieczne naprawy sinika; rozrząd, pompa oleju, tłoki i pierścienie, turbina, dwumasa itd. Przy drugiej wymianie rozrządu i dodatkowych wymian osprzętu, to już można kalkulować wymianę silnika na regenerowany bo koszty są już identyczne.
~Waldi
SUV 2.0 TFSI 211KM 155kW
Auto waży 1800 kg, więc spalanie nie może być na poziomie 6 litrów. Zużycie paliwa, miasto 12 lit. trasa do 130km - 8 lit. Średnie spalanie 10 lit. na 100 km.Serwis bardzo szybki i uprzejmy, koszt serwisu umiarkowany. Kupując takie auto które kosztuje w moim przypadku 300 tyś. zł. trzeba się liczyć z takimi kosztami, jeżeli cię nie stać,nie kupuj.
~Zibi
SUV 2.0 TFSI 211KM 155kW
Auto waży 1800 kg, więc spalanie nie może być na poziomie Corsy. Zużycie paliwa, miasto 12 lit. trasa do 130km - 8 lit. Średnie spalanie 10 lit. na 100 km.Serwis bardzo szybki i uprzejmy, koszt serwisu tyle co A6. Kupując takie auto które kosztuje 260 tyś. zł. trzeba się liczyć z takimi kosztami, jak mówią Anglicy gentlemeni o kosztach nie mówią, jeżeli cię nie stać,nie kupuj.
~kwadrans
SUV 3.0 TDI 240KM 177kW
Przy tej wersji silnika mogłoby być ciut lepiej. W cyklu mieszanym (jeśli miasta to małe, jeśli poza terenem zabudowanym to nie autostrada i droga ekspresowa) zszedłem w jeździe ekonomicznej do 6,8 litra. Przy ciężkiej nodze 9,5 litra przy czym ciężką nogę ma się z reguły na jakiś czas, nie zawsze. Wtedy mogłby skoczyć pewnie i do 11 litrów.
~TS
SUV 2.0 TDI 170KM 125kW
Trudno mi jeszcze pisać o minimalnych i maksymalnacyh zużyciach paliwa. Samochód jest za nowy i jeszcze na pewno musi się trochę \"ułożyć\" a długie trasy dopiero przed nim. Coś się udało już nim przejechać i jestem zdania, że na jazdę normalną, miejscą - trzeba liczyć 10 litrów, co przy jego masie, autmotycznej skrzyni biegów jest przyzwoitym wynikiem
Dziennik kosztów dla Audi Q5 I SUV
9,3
~nbg
SUV 2.0 TFSI 211KM 155kW
Spalanie w mieście to 14-15 litrów. System start-stop trochę irytuje, choć nie wiem jak może obniżać spalanie. W krótce zobaczę, jak przy dłuższych trasach. Myślę, jednak, że tą wersję silnikowa kupuje się dla przyjemności i należy liczyć się z wyższymi kosztami eksploatacji niż w wersjach TDI.
Audi Q5 I SUV