Ocena kierowcy - Audi Q5 II SUV

Silnik 2.0 TDI 190KM 140kW
Rok produkcji 2017
Okres użytkowania: 5 lat
Audi Q5 II SUV 2.0 TDI 190KM 140kW 2017-2019 - Oceń swoje auto
Silnik : Nie spodziewałem się, że będzie tak oszczędny, dynamiczny.
Inne : Auto w całokształcie dopracowane w szczegółach. Znakomicie trzyma cenę- po 4 latach i 100 tys mniej niż 40% ceny zakupu. Kupiłbym ponownie gdyby był dostępny nowy model- face lifting niewiele zmienił.
Inne : Bardzo słabo działa komunikacja głosowa- nawigacja nie rozumie prawie nic- udało mi się to obejść wybierając opcję "wyszukaj w Google"- to działa super jak w telefonie ale wymaga to zagłębienia się w menu. Nie najlepsza nawigacja, po 3 latach koniec bezpłatnych aktualizacji a pojedyncza kosztuje koszmarne 3 tysiące! W Polsce drogi zmieniają się często i nieaktualna mapa wpływa na gorsze działanie tempomatu predykcyjnego. Tak nie powinno być w modelu premium.
Auto zewnętrznie nie należało do moich preferowanych ale po testach BMW X3, Lexusa NX i RX, Volvo XC60, Mercedesa GLC, Skodę Kodiak okazało się najbardziej wyważone, przyjazne. Hasło "perfekcja w detalach" okazuje się prawdą- wszystko jest dopracowane w szczegółach, ma się poczucie bezpieczeństwa, komfortu, solidności choć nie ma żadnych wodotrysków. Zaskoczyło mnie bardzo małe spalanie- nie kasowałem średniego zużycia ze 100 000 km i jest to sensacyjne 6,7 l ! Nawet szybkie trasy- kilkaset kilometrów autostradą ze średnią 130 (jazda w Niemczech 160-170, w Polsce 150) to poniżej 7 litrów. Ostatecznie przekonał mnie w 2018 duży rabat (takie wówczas były) i to przełamało moją niechęć do niemieckiej motoryzacji :)
Znakomity, dynamiczny i bardzo oszczędny. Do tego cichy. Zero problemów. Denerwował mnie tylko długo działający wiatrak chłodnicy po zatrzymaniu samochodu, nie wiem, czy to mój przypadek czy ten typ tak ma :)
Żadnych problemów, szybkie zmiany, nie dostrzegam różnicy pomiędzy hydrauliczną (taką miałem w Volvo XC60) a dwusprzęgłową. Jeżdżę w trybie komfortowym.
Bardzo dobry. komfortowy i stabilny. Dobrze działający aktywny tempomat (choć w Volvo XC60 działał płynniej przy małych prędkościach).
Wygląd nie budził we mnie żadnych emocji ale z czasem coraz bardziej mi się podoba. Dla mnie optymalny rozmiar- do miasta(choć ostatnio odstawiony na rzecz elektrycznego BMW i3) i na trasy. Duży bagażnik, świetnie działa elektryczne otwieranie (choć czasem nogą trzeba trochę pomachać zanim zareaguje w przypadku zajętych rąk). Mam szyberdach ale to chyba można sobie darować.
Bardzo dobra, duże lusterka, pomaga kamera cofania.
Dopracowana w szczegółach, na początku musiałem się przyzwyczaić do obsługi niektórych opcji ale wszystko jest logiczne. Aktywny tempomat który bardzo lubię można uruchamiać łatwiej, niż tu )np. w Peugeocie wystarczy jeden ruch tu trzy.
Efektywne, skuteczne, brakuje mi tylko podgrzewanej kierownicy ale nie konfigurowałem go do produkcji.
Zupełnie wystarczająca, komfortowa dla 4 osób.
Cichy silnik, dobre wyciszenie- czuć, że to marka premium. Testowałem Skodę Kodiak z takim samym silnikiem i nawet wyższym wyposażeniem a różnica w wyciszeniu była ogromna!
Serwis Audi nie należy do najtańszych ale jest solidny, nie miałem do tej pory żadnej usterki. A bardzo niskie spalanie rekompensuje te koszty.
Warto było wydać więcej na ten samochód, nie żałuję decyzji o zakupie.
Bez usterek nawet małych, tylko klocki, tarcze, opony, baterie były wymieniane.
Brak usterek

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI 190KM 140kW [l/100km]