Ocena kierowcy - Audi Q5 II SUV

Silnik 2.0 TDI 190KM 140kW
Rok produkcji 2017
Audi Q5 II SUV 2.0 TDI 190KM 140kW 2017-2019 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Auto sprawuje się bardzo dobrze. O plusach nie ma za bardzo co się rozpisywać, bo wszystko jest po prostu tak, jak być powinno.Drażnić mogą pewne detale, ale chyba nie ma aut idealnych. Za największą wadę uznałbym małą ilość miejsca w środku jak na te gabaryty auta, oraz pazerność Audi, które dosłownie za wszystko każe sobie dopłacać.
190 KM wystarcza w zupełności przy normalnej jeździe. Silnik jest oszczędny i na razie bezawaryjny.
S-Tronic to chyba jeden z lepszych automatów na rynku.
Zasadniczo OK. W zależności od trybu jazdy można sobie zmienić siłę wspomagania. To co trochę denerwuje, to zawieszenie, które nie jest ani sztywne, ani komfortowe, tylko jakieś takie nijakie, i to mimo pneumatyki. Tryby jazdy niewiele tu dają.
Wszystko OK.
Lusterka są duże. Kamery 360 stopni ułatwiają parkowanie. Nie mam zastrzeżeń.
To element, z którego słynie Audi. Generalnie jest poprawnie, jednak jest pole do poprawy: - Sterowanie tempomatem z manetki jest dla mnie mniej wygodne, niż sterowanie na kierownicy jak np. w VW. - Brak ekranu dotykowego. Czasem zwłaszcza w Google Maps to przeszkadza. - Radia nie da się ustawić tak, by wyświetlało na głównym ekranie nazwę utworu i wykonawcę - żenada. W 16-letnim Seacie to miałem.
Nie mam zastrzeżeń.
Tu moje największe zastrzeżenie do tego auta. Bagażnik na papierze jest duży, ale przez to, że jest też wysoka podłoga, to wcale się do niego tak dużo nie mieści. Przestrzeni w środku nie ma za wiele. Jeśli wsadzimy fotelik dla dziecka z bazą, to przed nim pasażer może podróżować na wcisk. Konkurencja z segmentu jak np. Hyundai Santa Fe oferuje tu o wiele więcej.
Jest OK, zwłaszcza że mam szyby akustyczne z przodu. Nie słychać klekotania diesla. Nie jest to klasa światowa, ale ani nie ten segment, ani nie ta bryła auta, żeby bić rekordy wyciszenia.
Pewnie gdy auto będzie się starzeć, to koszty będą wysokie. Na razie za wszystko płaci serwis Audi (gwarancja serwisowa 10 lat dla aut zakupionych w Szwajcarii), więc koszty to tylko wymiana oleju, ubezpieczenie i paliwo.
Jakość wykonania/spasowania jest normalna. Razi mnie pazerność Audi, które dosłownie za wszystko każe sobie dopłacać. Mam dokupioną opcję sportowych elektrycznych foteli, ale okazało się, że nie mają pamięci. Zenada, bo auta nie premium z niższego segmentu to przeważnie mają, a Audi za prawie 400 tysięcy złotych nie ma. Kolejna oznaka pazerności, to aktualizacje systemu nawigacji i płatne subskrypcje. Czy to jest normalne, żebym do systemu nawigacji, który kosztował bodajże 28 tysięcy złotych po trzech latach musiał płacić jak za zęby za aktualizacje mapy?! Do tego płatna subskrypcja za różne przydajki, które choćby w Tesli są w standardzie.
Sporadycznie zdarza się, że kamera 360 wariuje, czy system się zrestartuje, ale nie jest to nic poważnego.
Nic się nie działo.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI 190KM 140kW [l/100km]