Lista ocen Audi Q7 I SUV (38) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 25 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~dariusz.laskowski@neostrada.pl
SUV 3.6 FSI 280KM 206kW
Poza dobrym zestrojeniem przełożeń to wadą jest brak płynności zmiany biegów przy spokojnej jeździe ( za agresywne zmiany ). Przy hamowaniu podszarpywanie od skrzyni bo wspomaga ona efekt hamowania . To wspomaganie ze strony skrzyni biegów nie pozwala na łagodne zatrzymanie samochodu chyba że zrzucimy drążek biegów na luz ( N ). Wszystko dotyczy automatu !
~Iras
SUV 4.2 TDI 326KM 240kW
skrzynia fatalna, takiej zmiany biegów na D, jeszcze nie spotkałem, ospałe, powolne wogóle do D... na S już trochę lepiej, ale i tak jest pewien niedosyt niewykorzystywania momentu, przecież 760 Nm nie powinno się marnować, na S za wysoko ciągnie obrotami co powoduje że po zmianie nie wchodzi w najlepszym punkcie momentu... itd itd...
~artix603
SUV 4.2 i V8 quattro 350KM 257kW
zależna od stylu jazdy-jeśli jedzie się całą rodzinką-spokojnie i ospale-to wszystko jest uśpione-nawet skrzynia potrafi się spóźnić z reakcją...jeśli często daje się w palnik-to skrzynia też super szybko zmienia przełożenia-czyli tak jak być powinno
~Adi
SUV 3.0 TDI quattro 233KM 171kW
Na zwykłym D nie da się po prostu jeździć. Chyba że masz 100 lat i zależy Ci tylko na dotoczeniu się do celu. Mam wrażenie, że skrzynia gdyby mogła to zmieniałaby biegi przy 500 obrotach/min.... Daje radę tylko na S. Zdecyyyyddoooowanie za długo myśli.
~Adi
SUV 3.0 TDI quattro 233KM 171kW
Fatalnie wolne przełożenia. Na początku myślałem, że to kwestia wpray w automat, ale naprawdę źle dopasowana szybkość skrzyni do mocy auta. Najpierw długo nic, a potem jak wciśnie w fotel, to się niedobrze robi... Zwłaszcza mojemu dziecku z tyłu. :)
~klient
SUV 3.0 TDI quattro 233KM 171kW
Tryb zwykły - fatalnie, wolna zmiana biegów, przy 1900 obrotach - na 6 automat wrzuca już przy 60 km/h - przy 1300 obrotów - chore, ale tryb sportowy jest świetny - jazda super, tylko spalanie rosnie o około 1,5 litra.
~SENIOR
SUV 3.0 TDI quattro 233KM 171kW
KIEPSKO Z INNYM MOTORAMI PRACUJE LEPIEJ , WIEM CO PISZE BO JEZDZIŁEM I PLUJE SOBIE W BRODE ŻE NIE KUPIŁEM NIC MOCNIEJSZEGO TEN MODEL KUPIŁEM PO BARDZO DOBREJ CENIE CO SIĘ ZREKOMPENSOWAŁO
~delta2000@poczta.fm
SUV 4.2 i V8 quattro 350KM 257kW
D- to chyba skrót od Do Dupy, polecam tylko w mieście (zakorkowanym) , S- za wysoko ciągnie i następny bieg wchodzi za wysoko. Jeżdże cały czas na Tip-Tronic, gdyby nie on to byłbym ze skrzyni niezadowolony.
~Szeryff
SUV 3.0 TDI quattro 233KM 171kW
Niezła ale po ustawienie na S- Sport załatwia oczekiwania sportowe kierowcy. Tip tronic jest bez sensu bo skrzynia i tak zmienia za kierowce biegi i nie da sie "dojechac" na przy maxa do odciecia dawki paliwa.
Dziennik kosztów dla Audi Q7 I SUV
11,9
16,2
~Krzysztof
SUV 3.0 TDI quattro 233KM 171kW
Skrzynia biegów lekko szarpie, zwłaszcza przy zimnym silniku, dla mnie jest to małą wadą zwłaszcza, że wymieniam w niej olej co 80 tys z całym zestawem filterków.
Audi Q7 I SUV