Ocena kierowcy - Audi Q7 I SUV

Krzysztof, 11 lat temu
Silnik 3.0 TDI quattro 233KM 171kW
Rok produkcji 2008
Audi Q7 I SUV 3.0 TDI quattro 233KM 171kW 2005-2009 - Oceń swoje auto
Moim zdaniem bardo dobrze wygłuszony i elastyczny, auto mam fabrycznie chipowane na 270 km i jest to dzień do nocy w porównaniu do poprzednich parametrów. Silnik pracuje o wiele lepiej i płynnie przyspiesza bez redukcji biegów jak to miałem w poprzednim aucie - również Q7.
Skrzynia biegów lekko szarpie, zwłaszcza przy zimnym silniku, dla mnie jest to małą wadą zwłaszcza, że wymieniam w niej olej co 80 tys z całym zestawem filterków.
doskonała wentylacja i ogrzewanie, nastawione na wygodę pasażerów - kosztem spalania:), auto grzeje zaraz po uruchomieniu
Jeżeli chodzi o ekonomiczność to naprawdę nie można się do niczego przyczepić, auto w zasadzie bezawaryjne - jestem użytkownikiem już drugiego takiego samochodu więc uważam, że mogę wyrazić swoją opinię. Wymieniłem jedynie czujnik parkowania i przepustnicę - razem koszt 960 zł. Co do spalania: poprzednim autem jeździła moja żona i to głównie w mieście (400 tys. mieszkańców) - spalanie średnie przez 2 lata 13,2 litra, obecnym samochodem (270KM) jeżdżę ja, można powiedzieć 70% miasto średnie spalenie 12,3 l/100km przy normalnej jeździe. Nie wierzę, że komuś pali 10 l/100 km! Chyba, że jeździ tylko na trasie i nie przekracza 100 km/godz., ale nie da się tym tak jeździć! Uogólniając: polecam każdemu ze spokojnym sumieniem, warto podnieść moc - auto nabiera dynamiki i spada spalenie, silnik bardziej elastyczny. A koszt paliwa pokrywa bezawaryjność auta - naprawdę ten silnik jest sprawdzony i unowocześniany przez lata

On - zużycie paliwa dla silnika 3.0 TDI quattro 233KM 171kW [l/100km]

10,8