Ocena kierowcy - Audi Q7 I SUV

Szczęśliwy posiadacz, 13 lat temu
Silnik 3.0 TDI quattro 233KM 171kW
Rok produkcji 2007
Audi Q7 I SUV 3.0 TDI quattro 233KM 171kW 2005-2009 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Naprawdę nie czuć dziur i nierównośći asfaltu.
Q7 jest według mnie jednym z najładniejszych i najbardziej komfortowych suvów dostępnych na rynku. Jeździłem nowym ML, Volvem i X5 ale komfort w Q7 jest nieporównywalny. Jakość wykonania wnętrza jest wyśmienita, nic nie trzeszczy, stuka, puka wszystkie plastiki są miękkie i miłe w dotyku a ergonomia stoi na bardzo wysokim poziomie. Miałem kiedyś mercedesa s-klasę i ciągle były problemy z pneumatycznym zawieszeniem (błędy, błędy, błędy). W Audi nie ma żadnych problemów, jest tylko czysta przyjemność z jazdy.
Czytając negatywne opinie na temat tego samochodu mam wrażenie jakby pisali je użytkownicy ML bądź innego suva którego chcą sprzedać. Silnik sprawuje się świetnie, jak na tak dużą masę samochodu. Jeżeli ktoś szuka powalających osiągów powinien kupić sobie R8 500 km a nie dużego suva.
Żadnych szarpnięć, jeździłem wieloma automatami i muszę przyznać że skrzynia w audi jest rewelacyjna.
W mojej wersji jest pneumatyczne zawieszenie, jak trzeba usztywnia się i jedzie jak po szynach a w trybie komfort staje się kanapą której żadne dziury nie są straszne.
Jest duży jak to suv trzeba się przyzwyczaić, parktroniki robią dobrą robotę.
Miałem poprzednio audi a6 i czuje się jak w domu. Wszystko znajduję się pod ręką, obsługa intuicyjna, system MMI bardzo prosty w obsłudze, przejrzysty i czytelny.
4 strefowa klimatyzacja, brak parowania szyb, webasto w zimie i rewelacyjna klimatyzacja na lato.
Bardzo dużo miejsca w środku, nawet na dodatkowej kanapie w wersji 7 miejscowej jest dość komfortowo. Jak ktoś twierdzi że jest mało miejsca to powinien kupić sobie Autosana albo ikarusa przegubowego.
Nawet przy 200 km/h na autostradzie jest cisza mimo iż to duży suv i co za tym idzie duże opory powietrza. Szczególnie dobrze wyciszone są elementy zawieszenia. Po dziurach nie słychać pracy zawieszenia.
Jest to duży samochód więc nie ma co spodziewać się spalania na poziomie 7 litrów ale według mnie jest przyzwoicie.
Cena wysoka ale za jakość, prestiż i niezawodność trzeba płacić.
Jest to moje czwarte audi i nie zanosi się na zmianę marki. Całkowita niezawodność tych samochodów, zabezpieczenie antykorozyjne i jakość użytych materiałów są naprawdę rewelacyjne. Ani raz żadne moje audi mnie nigdy nie zawiodło.
Jak wyżej, wymiana tylko olejów, filtrów i wycieraczek.

On - zużycie paliwa dla silnika 3.0 TDI quattro 233KM 171kW [l/100km]

11,1