Ocena kierowcy - Audi Q7 I SUV

Silnik 3.0 TDI quattro 233KM 171kW
Rok produkcji 2006
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Audi Q7 I SUV 3.0 TDI quattro 233KM 171kW 2005-2009 - Oceń swoje auto
Silnik : Sądziłem że po mapowaniu będą problemy z nadmiernym zuzyciem - nic takiego nie nastąpiło. Czarne scenariusze wszelkiej maści domorosłych "ekspertów" forumowych się nie ziściły jak dotąd. A miała mi pęknąć głowica przy 100 tys km...
Układ elektryczny : problem z akumulatorem - za słaby/rozładowuje się
Inne : mechanizm zamykania tylnej klapy
Inne : problem z linią światłowodową MMI
Ogólnie bardzo dobry samochód. Ma kilka wad o których niżej, ale wygoda na długich trasach, właściwości jezdne, komfort są bardzo wysokie. Następny też będzie taki sam.
Silnik po wyjechaniu z salonu od razu pojechał na profesjonalny mapping, co dodało mu 45 koni mocy. Przez 200 tys km w silniku nie uszkodziło się nic. Dosłownie nic. Jest zrywny, elastyczny,nieco głośny na zewnątrz, osiągami dorównuje wersji 4,2 TDI
Absolutnie żadnych uwag do pracy skrzyni, biegi zmienia idealnie, płynnie i niezauważalnie.
Jedyną usterką była wymiana dwóch silentbloków i jakieś stuki w lewym przodzie - zawieszenie pneumatyczne jest rewelacyjne. Poza wymienionymi wyżej - żadnych usterek.
Wysoka pozycja za kierownicą i duże szyby czynia ten samochód idealnym jesli chodzi o widocznosc podczas jazdy. Nieco gorzej jest przy manewrowaniu np. w podziemnym garażu, ale to kwestia wyczucia i umiejętności.
MMI nieco skomplikowane w obsłudze. Bardzo drogie mapy do nawigacji - ale od czego jest internet.
Nie mam uwag. 4-ro strefowa klima jest naprawdę 4-ro strefowa. Możliwość sterowania tyłem z pozycji kierowcy i pasażera doskonale się sprawdza przy jeździe z dziećmi.
Mam 190cm i przestrzeń kierowcy jest wystarczająca. Co innego z tyłu - tu mogłoby być lepiej, ale w sumie dla mnie to bez różnicy...
Nawet przy dużych prędkościach nie jest głośno - najgłośniejsze są chyba lusterka...
Jak na samochód tej klasy - calkiem nieźle
To jednak drogi samochód, jeśli kupuje się go nowy w salonie. Lepiej kupić mało używany.
po 3 latach zaczęły się notorycznie przepalać żarówki w tylnych lampach. Również wtedy ujawnił się dziwny, niezdiagnozowany do tej pory problem z trudnościami w odpaleniu ciepłego silnika (akumulator nie ma mocy). Po wymianie aku pół roku spokoju i znowu to samo.
Nie wiem co to znaczy "poważna usterka" - dla mnie najpoważniejsza była awaria komputera sterującego zamkiem bagażnika podczas jazdy na wakacje samochodem wyładowanym po dach. Naprawiona na gwarancji w pierwszym napotkanym serwisie. 3h opóźnienia w podróży.

On - zużycie paliwa dla silnika 3.0 TDI quattro 233KM 171kW [l/100km]

12,1