Ocena kierowcy - Audi TT 8N Coupe

max, 12 lat temu
Silnik 1.8 T 180KM 132kW
Rok produkcji 1999
Audi TT 8N Coupe 1.8 T 180KM 132kW 1998-2006 - Oceń swoje auto
Inne : samochód zbunkrowany, małe szybki i trzeba sie przyzwyczaić, pozatym wsiadanie - też się trzeba przyzwyczaić - ja mam 192cm wzrostu i na początku głową trzaskałem w podsufitkę - na szczęście był to plastik. mniejsze osoby wpadają do fotela a z wyjściem - no to trzeba sobie sposób wymyśleć - najpierw w bok i jedna noga potem i wyskok. Auta bym drugi raz nie kupił - szkoda kasy na taki samochód - ludzie głupi i nie przyzwyczajeni, że ktoś może mieć coś innego od pozostałych (różnie reagują na drogach i na parkingu), strach o samochód - każdy coś tam maca jak cie przy aucie nie ma, drogie naprawy - mechanicy koszą za sam wygląd pomimo że silnik standardowy jak z a3 - tylko trochę gratów dołożone (zresztą wiele niepotrzebnych - rurki i przewody elektr.), dla dwóch osób maksymalnie, no i nasze dziury w drogach - kaplica (slalom) o koleinach nie wspominam.
są lepsze auta od tt-ek, moze nie mają takiego kształtu, ale w Polsce lepiej jest się za bardzo nie rzucać w oczy innym w przeciwnym wypadku trzebaby było co chwilę komuś w dziób trzasnąć itp.
Auto poza kształtem, mocą (stosunek mocy do wagi auta) niczego sobą nie prezentuje. Po kilku dniach od zakupu starszy gosć - po 50tce na parkingu powiedział mi: \\\"takich aut się nie kupuje\\\". Na początku nie wiedziałem o co mu chodzi i myślałem że zazdrosci. Generalnie auto mam od 3 lat, ale same z nim problemy. Na 100aut sprzedawanych w Polsce moze 2-3 są w dobrym stanie. Łebki kupują, pojeżdzą męcząc samochód i po pół roku lub roku sprzedają (i sytuacja się powtarza). Najgorsze jest to, jak ktoś kupi takie auto i w pewnym momencie mu sie coś posypie (łebki młode zazwyczaj nie naprawiają tylko jeżdżą na maxa na niskich obrotach, byleby od świateł do świateł i \\\"ja ci pokarzę kto tu rządzi\\\" - najlepszym rozwiazaniem jest wejście na stronę klubu tt, tam poczytacie sobie wypowiedzi łepków po 22-26lat którzy męczą te auta). Jak wspomniałem wcześniej, starszy facet powiedział mi kiedyś że takich aut się nie kupuje. Miał rację, od samego początku ludzie lgnęli do auta pozostawionego w miejscach publicznych - parking, przed sklepem itp jak muchy do g... a to poogladać, a to podotykać, a to porysować, że ktoś coś takiego ma a ja nie, a to uśiąść i zrobić sobie zdjęcie itp. następna sprawa - nasze drogi (wykroty), mechanicy - nawiedzeni jak widzą takie auta to od razu kasują jak wariaci, dalej rozwijając temat, auto ma wręcz tragiczną widocznosć do tyłu - masakra, co chwilę sie coś psuło - niewielkiego, ale zawsze cos - to oderwany sterownik lusterek do naprawy, to przepływka (w normalnych autach tak się nie sypie jak w tych ttkach), to znowu zegary padają - wymiana motoroli - cały układ, to znowu strzelił spękany kolektor wydechowy - do wymiany. No totalna kaszana i to tylko dla niby fajnego kształtu kupować ten wózek? (każdy ciagle przy tym aucie maca jak parkuje obok, ssami wiecie jacy są ludzie w Pl zawistni i jakie skrzywione ryje mają z zazdrosci, na drodze też świry widzą auto to każdy chce sie ścigać nawet rzępem i nie dadzą spokojnie jeździć, ci bardziej zawistni mówią że to auto dla kobiet a sami by chcielei pojeździć - obłudnicy). Jak chcecie, ryzykujcie zakup, ale powiem wam, że np. a3 z silnikiem 1.9tdi (150km) i przemapowanym silnikiem na 180-190km jest 100 razy lepsza - nikt się z wyglądu do niej nie przystawia lub nie skrobie z zazdrosci lakieru, mniej pali i przynajmniej jest spokój bo się nie rzucasz w oczy (polskie, zazdrosne oczy). I tak większość z was kupuje 180km i to jak najtaniej - potem bulicie za naprawy, a te 180km w dzisiejszych czasach to już niewiele i taki np. golfik 4 z silnikiem 1.9tdi - 150km będzie wam mieszał za tyłkiem :) wg. mnie szkoda kasy na to auto (zdrowia także).
do tyłu widoczność to kaszana
z przodu dobrze z tyłu parodia z \"fotelami\".
paliwo żre jak dziki. mam wszystko w aucie wyregulowane, powymieniane części itp. nie wierzcie tym co tu piszą, że auto pali 8-9litrów bo tyle nie pali. jak mu się da w kichę to potrafi spalić 13-15l. normalnie pali 10-11litrów. ten co pisze że pali mu 8 czy 7 litrów to chyba jak stoi z wyłączonym silnikiem. auto mam 3 lata i jak go kupowałem nie podniecałem się jak większość osób która tu opinie wystawia, ale podeszłem do zakupu jak do normalnego auta (auto ma jeździć, nie psuć się i dawać frajdę, za to płacę, leję benzynę itp). ten samochód to porażka - 180km to za mało jak na dzisijesze czasy, praktycznie i te 225km to też już mało - audi a3 w wersji r ma tyle samo i przynajmniej nie rzuca się w oczy i nikogo nie kole (a my za to nie będziemy płacić - np. koleżance ktoś z zawisci rzucił w tt-kę cegłę w szybę na parkingu, innemu kumplowi ktoś rzucił jogurt w auto).
trzeba sie naprawdę sporo naszukać po kraju bo większość to auta skaszanione przez młodych łebków albo po wypadkach - podrobione itp, przebiegi cofane, a te zadbane to potrafią sporo kosztować pomimo że z lat99-00 - ale lepiej takie kupic niż za 22-25tyś bo 5-kę conajmniej w niego włożycie.
drobiazgi jak wspominałem psują się co chwilę ale to juz ten \"wiek\"

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 T 180KM 132kW [l/100km]

11,0