Ocena kierowcy - Audi TT 8N Coupe

Silnik 1.8 T 180KM 132kW
Rok produkcji 1999
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Audi TT 8N Coupe 1.8 T 180KM 132kW 1998-2006 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik w tym autku jest jego największą zaletą. Dźwięk, moc, przyśpieszenie i wytrzymałość jest dla mnie idealna
Karoseria : Pojawienie się pajączków na karoserii
Układ elektryczny : Silniczki od szyb się psują
Inne : Siłowniki od klapy i maski są niedopracowane
Auto sprawuje mi się bardzo dobrze. Lecz oczywiście jak to każdy samochód ma jakieś wady. Ma ładny wygląd zewnętrzny, tak jak i wewnątrz. Samochód posiadam już 7 lat mam przelotu 169 tyś. przebiegu.
Silnik od wielu lat sprawuje mi się bez zarzutu. Silnik wydaje piękny dźwięk i pracuje bardzo dobrze. Jedynie co przy nim robiłem to rozrząd (przy 120 tyś.), wymiany olejów i świec. Więc czynności totalnie eksploatacyjne.
Skrzynia sprawuje się dobrze. W ostatnim czasie coś ciężko wchodzi 4 bieg ale wydaje mi się że wymiana oleju w skrzyni lub synchronizatorów powinna zapobiec tej usterce.
Układ jezdny oceniam na dobry ponieważ że przy wysokich prędkościach samochód jest czuły na nawet minimalny ruch kierownicą. Na większych dziurach dość ciężko się prowadzi. Ale jest to samochód sportowy a nie terenowy wiec nie ma o czym mówić.
Widoczność jest dość dobra ale też nie doskonała bo jest to małe autko. Przy niektórych skrzyżowaniach belka za siedzeniem pasażera jest dość kłopotliwa ale nie zawsze i nie wszędzie jest tak koligująca.
Ergonomia jest doskonała. Wygląd wewnętrzny jest piękny i dość przestronny jak dla kierowcy i pasażera. Wygląd zewnętrzny jest bardzo ładny i dość agresywny.
Ogrzewanie jest w prost idealne. Nagrzewa się piorunem szyby rzadko parują, również podgrzewane fotele nagrzewają sie bardzo szybko i jest duży podział grzania. Chłodzi równie dobrze jak grzeje.
Jak dla kierowcy i pasażera z przodu jest rewelacja ale dla osób z tyłu jest masakra. Sam nie raz tam jechałem i naprawdę nie jest zbyt fajnie. Ale dwójka dzieci lub dwie małe i szczupłe kobietki wejdą.
Wyciszenie jest dobre gdy jedziemy nie szybciej niż 140 km/h ponieważ potem słychać wiatr przez szyby, lecz nie przeszkadza to bardzo w rozmowach. System nagłośnieniowy w tym aucie jest bardzo dobry.
Samochód nie ma zbyt dużych kosztów części ponieważ samochód jest na bazie vw, dużo części pasuje od golfa. Jedynym dość wysokim kosztem jest paliwo.
Cena auta jest dość niska jak na taki standard. Jak na ten rok jest to dość luksusowy samochód wybajerowany. Cena tego auta nie jest teraz tak wysoka jak na klasę takiego samochodu.
Drobnych usterek jest dość sporo. Robią się pajaczki z rdzy na lakierze nie widać ich na pierwszy rzut oka ale się pojawiły. Samochód jest garażowany ale i tak wyskakują malutkie pajączki. Również siłowniki od klapy bagażnika i od maski szybko się zużywają i nie trzymają ciśnienia. Siłowniki od szyb też się psują. Na komputerze pokładowym znikają z czasem piksele
Dużych wad nie zauważyłem, i nie miałem. Rzeczy typowo eksploatacyjne tylko wykonywałem. Poważniejszą rzeczy to jedynie te drobne usterki

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 T 180KM 132kW [l/100km]

9,3