Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E36 Compact

Dorota, 16 lat temu
Silnik 316 i 102KM 75kW
Rok produkcji 1994
BMW Seria 3 E36 Compact 316 i 102KM 75kW 1994-2000 - Oceń swoje auto
Inne : Cały samochód jest w sumie pozytywny-dobre wrażenie robi układ jezdny,wyposażenie standardowe i komfort prowadzenia.
Powiem tak:BMW podobały mi się od dawna-już jako mała dziewczynka zwracałam uwagę na nieliczne autka z charakterystycznymi "nerkami" z przodu :) Od dawna,różnymi modealmi BMW jeździł mój wujek z Niemiec,w 2003 dołączył kuzyn,a ja w końcu zdobyłam prawo jazdy i po "zajechaniu" tymczasowego Malucha przyszła kolej na coś własnego,lepszego.Wybór był bardzo szybki-mając w pamięci całkiem przyjemne przejażdżki E46i E36 Coupe,a także "zauroczenie" BMW postawiłam na E36.udało mi się kupić piękne i cudowne srebrne "cacko",które oceniłam powyżej.za całokształt daję 4-nieco cienia rzuca deska rozdzielcza Compacta i mało miejsca z tyłu(ale to już nie mój problem :) ) Generalnie całokształt oceniłabym na 4+ Planuje pojeździć jeszcze tym samochodem z 3-4 lata,a następnie rozglądać się za następcą-E46:koniecznie w kolorze srebrnym,ale w wersji sedan :) To moje marzenie,które zostanie spełnione :D. Jedno jest pewne-pozostanę wierna marce BMW do samego końca.Uważam,że na nasze polskie warunki nie ma nic lepszego xD
Jak dla mnie-jest OK.Co prawda 1,6 w BMW to dosyć słabiutko,ale na nasze drogi(dojazd do pracy,na uczelnię i czasami gdzieś dalej) spokojnie wystarcza.Silnik pracuje w porządku,nie jest pozbawiony charakterystycznego dla BMW pomruku :) Mmmm,lubię to :D
Nie mogę powiedzieć nic złego,skrzynia pracuje jak się należy :)
Cóż tu mówić-prowadzi się bardzo dobrze :) Mam za sobą już trochę przejechanych kilometrów tym samochodem,z początku oczywiście musiałam się przyzwyczaić,ale szybko pokochałam beemkę i każda podróż tym samochodem to pełen relax :)
Znowu bez zastrzeżeń-całkiem dobra widoczność :)
Są plusy i minusy.Plusem jest sam styl BMW-w tych samochodach wszystko jest "pod ręką kierowcy",a kokpit zwrócony w jego stronę-bardzo mi się podoba to rozwiązanie :) Wszystko pod ręką-przełączniki,ogrzewanie,radio,podręczne schowki na moje drobnostki :D ale jednak...deska pozostałych E36 znacznie bardziej mi się podoba.Compact niewiele się różni od poczciwego E30,i to w sumie minus tej deski rozdzielczej.
Nie mam na co narzekać-wszystko działa,wnętrze samochodu dosyć szybko się nagrzewa
Dla mnie i pasażera z przodu wystarczająca ilość miejsca-fotele są wygodne,dłuższe podróże nie męczą.Jednak z tyłu już nie jest tak "różowo".Dosyć mało miejsca na nogi,pasażerowie z tyłu mogą czuć się nieco "sciśnięci" i chyba nie ma mowy o komfortowym podróżowaniu w 5 osób:/ Często sygnalizowali mi to moi okazjonalni pasażerowie,niedawno nawet sama się o tym przekonałam,kiedy odwożono z imprezy moim autkiem :P Ale co tam(może zabrzmi to nieco egoistycznie),dla mnie jest najważniejsza pozycja za kierownicą i tutaj generalnie nie mam zastrzeżeń,w związku z powyższym całokształt oceniam na "czwóreczkę" :)
Silnik nie pracuje głośno,dla mnie jest to całkiem piękne mruczenie :D
Spalanie-podobno najsłabsza strona BMW :) Ale wg mnie nie jest tak źle-na trasie ok.6-7 litrów,w mieście 10-11.Powiem tak:jestem niespecjalnie majętną studentką i spokojnie stać mnie na jazdę tym samochodem. Poważniejszych napraw przez 2 lata jeszcze nie miałam,w razie czego wiem,gdzie zgłosić się-mam znajomego-mechanika,który jest pasjonatem BMW i zna wiele szczegółów w tych samochodach(oby jednak jak najrzadziej musiał "grzebać" w moim :P)
Ceny Compactów nie są tak duże,w zamian mamy całkiem dobre wyposażenie(BMW na 1994 rok dawało dosyć dużo,np. o wyposażeniu mojej beemki Ojciec w "Megance" z 1998 może zapomnieć i pomarzyć ;) )Uważam,że Compact jest warty swojej ceny-mam całkiem niedrogi,wygodny i bezpieczny samochód szanowanej w Świecie marki(niestety w naszym kraju stereotypizacja potrafi zniszczyć i oczernić już niemal wszystko,ale co zrobić :/ Mam to gdzieś i będę jeździć BMW :P)
Nic się nie dzieje-samochodem jeżdżę już 2 lata,a on sam liczy prawie 14 wiosenek :) I oby tak dalej :)
Nie było żadnych poważniejszych usterek :)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 316 i 102KM 75kW [l/100km]

7,9