Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E36 Compact

robertpawelcegla@wp.pl, 13 lat temu
Silnik 316 i 102KM 75kW
Rok produkcji 1996
BMW Seria 3 E36 Compact 316 i 102KM 75kW 1994-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : Jak na 1.6 to całkiem dobrze się sprawuje. Nie należy do zrywaczy asfaltu, ale doskaonale nadaje się do jazdy na co dzień. Przy stosunkowo niskim spalaniu.
Inne : Problemem mogą okazać się w Compact\'cie nietypowe żarówki do reflektorów typu HB3 i HB4. Zalecam zaopatrzyć się w zapasowy komplet i z sobą wozić bo nie wszędzie je idzie kupić.
Układ elektryczny : Problemem mogą okazać się małe pierdółka typu: oprawka żarówki podświetlenia bagażnika. Drogi wyłącznik podświetlenia bagażnika (na szczęście jak się ma cierpliwość to można go rozebrać i spróbować naprawić)
Ogólnie jestem dosyć zadowolony z tego samochodu. Stosunkowo tanie opłaty i dość niskie spalanie jak na RWD (\"Tylnonapędowca\"). Trzyma się dosyć sprawnie na drodze (ważna jakość opon). Jednostka napędowa również sprawuje się przyzwoicie. Zawieszenie również zapewnia komfortową jazdę.
Dobrze się sprawuje. Chodzi stosunkowo cicho. Dynamiczny biorąc pod uwagę jego pojemność i masę samochodu. Zaznaczam, że silnik nie należy do \"zwijaczy\" asfaltu. Optymalny do jazdy dużych odległości z lekką stopą. Wystarcza do sprawnych manewrów wyprzedzania.
Znakomicie się sprawuje. Krótkie skoki między biegami. Lekko chodzi. Brakuje czasem 6 biegu, zwłaszcza na długich odcinkach poza terenem zabudowanym.
Świetnie sobie radzi z amortyzowaniem dziur i nierówności. Nie wiem jak długo na naszych drogach wytrzyma. Ogólnie trzyma samochód świetnie na zakrętach.
Dobra widoczność do przodu i na boki. Gorzej z widokiem do tyłu. Szeroki tylne słupki zasłaniają spory kawałek widoku.
Fotele są wygodne i zapewniają dobre oparcie i trzymanie na zakrętach. Wszystkie pokrętła i przyciski w zasięgu ręki.
Szybko się nagrzewa, dobrze grzeje i dmucha. Klimatyzację należy regularnie przeglądać i w razie czego uzupełniać płyn w klimatyzacji i zmieniać filtry.
Dla kierowcy i pasażera z przodu jest wygodnie. Gorzej z miejscem z tyłu. Dla niskich osób z przodu i z tyłu miejsca wystarczającą, gorzej gdy ci z przodu mają długie nogi i ci z tyłu też. Wtedy może być tym na tylnej kanapie ciasno (nogi a fotele).
Dosyć cicho. Od 140km/h zaczyna być głośno w kabinie. Pozytywne jest to że delikatnie słychać silnik, nie za głośno i nie za cicho.
Ceny napraw: Ta seria ogólnie dysponuje stosunkowo dużą ilością zamienników części i nie należą do specjalnie drogich. Zużycie paliwa przeciętne. Zależy od \"ciężkości stopy\". Przy \"ultra-eco\" jeździe to spalił mi 5.9 l/100km. W mieście jak są korki i dużo świateł czerwonych nawet 9/10 litrów spali. Na autostradzie butując mu ciągle 130-150 km/h to ok 7,5/8 l/100km
Ogólnie nie ma tutaj zbyt wiele do powiedzenia. Mój samochód sprowadzałem z zagranicy. Stan idealny, cena bardzo dobra. Uciążliwe za to są opłaty w urzędach. Jeżeli ktoś ma ochotę postać w urzędach to polecam wydobyć jakąś okazję z zagranicy. Ewentualnie wyszperać na rodzimym rynku jakiegoś zadbanego egzemplarza.
Upierdliwe są wszelkiego rodzaju drobne \"pierdółka\". Na które trzeba czekać po kilka dni bo nie ma ich na stanie. Np. oprawka żarówki podświetlenia bagażnika.
Na razie nic poważnego się nie wydarzyło. Poprzedni właściciel bardzo pieczołowicie dbał o ten samochód i serwisował go w ASO.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 316 i 102KM 75kW [l/100km]

7,7