Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E36 Compact

Rafał, 11 lat temu
Silnik 316 i 102KM 75kW
Rok produkcji 1994
BMW Seria 3 E36 Compact 316 i 102KM 75kW 1994-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : To konstrukcja o jakiej dziś słyszy się tylko na lekcjach historii motoryzacji.
Jako drugie auto, służące do jazdy miejskiej i przejażdzek po okolicy, samochód jest rewelacyjny. Zero awarii, przyjemność z jazdy i zero utraty wartości.
Jak na swoje lata i pojemność, rewelacja. Przez trzy lata nie zawiódł. Owszem, po zakupie autka wpakowałem w nie ponad 5tys, ale chodziło o to, by autko jeździło a nie stało w serwisie. Dzięki temu żona ma niezawodny samochód na zakupy.
Lekki wyciek i nic poza tym. W moim Passacie przy przebiegu 70.000 poleciało DSG. A tu skrzynia 19 letnia i pracuje jak nówka.
Czysta przyjemność. Sam chętnie podbieram żonie auto, zostawiając Passata B6 w garażu. Idealne auto do spokojnej przejażdzki po krętych szosach.
Małe autko to i widoczność dobra, chociaż zadarty tył nieco utudnia obserwację. Przyzwyczajony do czujników parkowania nieco ubolewam nad ich brakiem, ale nie sa one z drugiej strony aż tak potrzebne.
BMW w tamtych czasach było stawiane za wzór ergonomii i faktycznie, wysztko jest pod ręką a obsługa jest intuicyjna.
Nawet w mrozy silnik łapie temperaturę bardzo szybko, dzięki czemu można jeździć bez kurtki nawet po mieście. Klimatyzacja latem wydajna a na dokładkę dorzucono szyberdach, by robić w ciepłe dni bez mała kabriolet z tego autka.
Nie jest to auto rodzinne, jak choćby Passat, dlatego przestrzeni jest tu dużo mniej. Ale i tak wystarcza na naszą rodzinę 2+1 i przejażdzki po okolicy. Fakt, na wakacje trudno byłoby się spakować.
Sądzę, że wymiana wszystkich uszczelek załatwiłaby sprawę, bowiem podczas jazdy daje się odczuć świsty.
Po zakupie wymieniłem wszystko co mechanik wskazał i od tamtej pory nic. Co do spalania, to nie liczę dokładnie, ale uśredniając wychodzi jakieś 8l na 100km. Oczywiście benzyny, bo na zagazowanie się nigdy nie zgodzę.
Auto kosztowało mnie 4000zł + około 6000zł doinwestowanie (oleje, filtry, klocki itp + aukumulator, szyba przednia która była pęknięta i OC). Za 10.000 mam bezawaryjny samochód dzielnie znoszący zarówno krótkie dystanse miejskie, jak i dłuższe poza miastem. Uważam, że przy dbałości o stan techniczny auto pozostanie w naszej rodzinie przez długi czas.
Podświetlenie deski rozdzielczej wymagało interwencji, oraz słabe amortyzatory tylnej klapy. Obie usterki naprawiłem we własnym zakresie.
Nic

Pb - zużycie paliwa dla silnika 316 i 102KM 75kW [l/100km]