Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E36 Compact

Silnik 316 i 102KM 75kW
Rok produkcji 1995
BMW Seria 3 E36 Compact 316 i 102KM 75kW 1994-2000 - Oceń swoje auto
BMW = SPORT= PRZYJEMNOŚĆ Z JAZDY
silnik jak na swoją mała pojemność dysponuje duzym momentem obrotowym 150Nm co czyni z niego bardzo elastycznym, jak to w BMW pieknie się kręci az do max obrotów przy tym powodując piekne brzmienie, eh co się dzieje jak jest silnik R6 to juz cała orkiestra dzwięków :)
trochę topornie pracuje, ale może to ma w pływ już wiek i przebieg auta, ale na plus wpływają bardzo dobrze zsynchronizowane biegi, bez problemu "wchodzą"
jak to bywa w BMW układ jezdny zawsze rewelacyjny, daje możliwośc dobrego wyczucia auta, co się przekłada na jego precyzje prowadzenia, eh i ten tylny napęd dajacy tyle frajdy z jazdy ;)
widoczność?? doskonała jak dla mnie w każdych 360 stopniach :) jężdże Compactem
dla mnie wszystko na swoim miejscu, do wszystkich przełączników można się dostać intuicyjnie :) bez wiekszego czarowania :) aczkolwiek klamki do otwierania drzwi od srodka mogły by być troche bardziej wysunięte do przodu, zauważyłem to po osobach ktore czesto ich szukaja :P
tu jak przystało na auto z silnikiem beznynowym, szybko się nagrzewa, jeden mankament który mogłym zniwelować to możliwość wprowadzenia większej precyzji dawkowania strumienia powietrza taki jak jest np w oplach astra, dmuchawka ok :) auto moje jest wyposażone w klimatyzację, więc w lato bardzo dobrze sie sprawdza :)
ja okreslam moje auto jako typowo sportowe wieć to ja i moj pasazer maja sie czuc komfortowo, z tyłu jest mało miejsca dla pasazerów tym bardziej , ze jest to auto 3 drzwiowe; zazwyczaj jezdze sam gora 2 osoby, dla mnie jest ok :)
z wyciszeniem bywa roznie: dla jednych moze byc za glośno, ale dla mnie jest w sam raz, dlaczego? słysze silnik a tak jak pisalem wczesniej podoba mi sie to brzmienie(aczkolwiek R6 jest wspanialsze) do tego dochodzi dzwiek z tlumika koncowego( nie mam zalozonego sportowego) ktory jako fabryczny( a moze i nie) brzmi bardzo dobrze
auto mam 8 miesiecy i powiem szzcerze , ze czesci eksploatacyjne jak płyny(olej Mobil 10W40,87zł) filtry(powietrza 30zł, oleju16zł, paliwa60zł) czy np klocki hamulcowe(przód Ferodo 150zł, tył nie pamietam firmy 120zł) nie sa takie drogie. co do spalania, eh auto to ma zaciecie sportowe jak kazde BMW, bylo robione do jazdy i do czerpania z niej przyjemności, więc o zużyciu paliwa nie powinno tu się dyskutować , ale: ostatnio zmierzylem i na 200 km przejechanych roznych dystansow, na co zlozylo sie: trasa, miasto auto spalilo 14litrow benzyny 95, srednia wychodzi 7, muszę tu nadmienic, ze jazda byla spokojna, kilka razy tylko bylo przeciaganie na biegach (w miescie kiedy inni starali sie "przystawic" do startu) średnia średnia, auto potrafi spalić jak ja to mowie" ile się wleje tyle spali" nawet i 12 litrów paliwa, aha żeby było jasne nie toleruje gazu!!! w tego typu autach to jest ich profanacja zarabiam 900zł netto i w sumie wiekszość idzie w auto, tzn paliwo:)
jest tyle modeli ściągniętych z zzagranicy, że jest w czym przebierać, oczywiście nie oszukujmy się wiele aut ma za sobą ciekawą przeszłość, myślę jednak, że każdy chętny coś dla siebie upatrzy:)
powiem szczerze, ze nie mam zastrzeżeń co do tych tzw drobiazgów bo póki co wszystko jest ok:)
j.w. aczkolwiek moim zdaniem BMW uchodzą za trwałe auta już tyle razy widziałem co ludzie nimi wyprawiają i co one wytrzymują, że aż się nie chce wierzyc póki się nie zobaczy.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 316 i 102KM 75kW [l/100km]

8,3