Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E36 Coupe

Kaskulec, 13 lat temu
Silnik 316 i 102KM 75kW
Rok produkcji 1994
BMW Seria 3 E36 Coupe 316 i 102KM 75kW 1993-1999 - Oceń swoje auto
BMW lat 90-tych,to było marzenie każdego kierowcy. Fenomenem jest to ze \"buda\" cieszy oko do teraz. Nawet totalny golas(bez m pakietu), ale ładnie utrzymany zwroci nie jednego uwage na drodze.
Bmw 1,6i na lancuszku pierwszorzedny, moja bunia ma 18 lat a nie bierze kszty oleju, poprostu od wymiany do wymiany, chodzi cichutko, rownomiernie.
Do wstecznego trzeba sie przyzwyczaic, swoja droga to zabawne jak niektorzy sie mecza by go wrzucic:)
To tak jak ze super wygodnymi skorzanymi butami. Sa sa świetne poki pastujesz, dbasz, zmieniasz fleki a nie czekasz az zedrzesz obcas.
Swietna, rewelacyjna, slupki nie ograniczaja pola widzenie.Nic mi sie za slupki nie chowa, ani samochody z naprzeciwka przy wiekszym skrecie, ani piesi nagle wyskakujacy przed maska. Wiem o czym mowie bo w innych samochodach jak vw golf 5, czy mitsubishi colt, bywa to (dla mnie) czasami uporczywe:)
Ergonomia na 5 a to dlatego: szybki, łatwy i wygodny dostęp do wszystkich ważnych elementów samochodu(przycisk do szyb, szyberdachu itp.). Fotel z 5 krotna regulacja w leciwej buni robi robote (to on ma sie dopasowac do mnie a nie ja do niego). Kierownica skorzana (szkoda ze nie regulowana) i podlokietnik rowniez wplywa na wygode.
Ogrzewanie jak na Niemca przystało to same zalety,wazne zwlaszcza w zimie, a klimatyzacja dwustrefowa w moje Buni jest swietna tylko trzeba o nia dbac, szkoda ze manualna ale nie mozna miec wszystkiego.
Bagażnik gleboki, ale nie wysoki, po zlożeniu tylnych siedzen zadziwia długościa. Dla kierowcy i paszera z boku, miejsca jest wystarczajaco duzo, ale i pasazerowie z tylu nie maja co narzekac chyba ze na brak w coupe drugiej pary drzwi:0) Ale to jest wlasnie piekne w coupe nieprawdaz??
Leciwy ale, materiały z jakich zrobione jest wnetrze, ida w parze z jakoscia, nic sie nie tlucze, nie skrzypi (jak to bywa nawet w nowych samochodach). Owszem uszczelka w przedniej szybie troche sparciala i szumialo powyzej 80, wystarczylo w warsztacie podkleic uszczelke i spokoj.
Oj i tu troche zaboli, ale i tak jak w buniach wiekszej pojemnosci. W miescie powyzej 11 l, na trasie przy 120km/h kolo 7 l.
Nie trzeba komentować.
Material welurowy z jakich sa zrobione siedzenia u kierowcy zostal przetarty i powstala brzydka dziura. Reszta siedzen w stanie jak prosto z salonu. W tym przypadku starość nie radość.
W mojej Buni nie mialam poważnych usterek, wszystko co bylo robione to dlatego ze sie zużyło a nie zepsuło.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 316 i 102KM 75kW [l/100km]

9,2