Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E36 Coupe

Joshi, 15 lat temu
Silnik 318 is 140KM 103kW
Rok produkcji 1992
BMW Seria 3 E36 Coupe 318 is 140KM 103kW 1992-1999 - Oceń swoje auto
Silnik : Niby niepozorne 1.8 i 140KM, ale czuć, że auto idzie do przodu, do około 150km/h BMW (Będziesz Mógł Wyprzedzać :) :P
Mój błąd, kupiłem auto po 7 właścicielach, mocno wyeksploatowany, tani, jednak dostał już w kość. Teraz dbam jak mogę, ale kolejne będzie oczywiście E36 Coupe z 2.8 :) Dbać i wymieniać wszystko na czas, a będzie OK i sama przyjemność z prowadzenia :) A gwarantuję, że niejedna panna, się obróci ;)
To tylko 1.8 i 140KM ale pięknie się wkręca w obroty, a od około 3000obr/min czuć, że idzie do przodu :) Jednak lubię czuć moc i kolejne będzie BMW oczywiście E36, oczywiście Coupe ale 2.8
Wszystkie biegi idealnie, jak w masło, jedynie wsteczny baaaaaaardzo ciężko mi się wrzuca, czasami dwoma rękoma, ale to indywidualny problem, w innych E36 jest ok. Poprzedni właściciele zaniedbali skrzynię, stąd problem z "R" w mojej Buni :(
Bajka. Ostre zakręty przy ponad 100km/h to żaden problem dla E36 Coupe. Ja mam obniżoną i utwardzoną, na szerokich oponach, więc jest jeszcze lepiej niż w serii.
Przód SUPER, boki SUPER, tył... już gorzej, ale nie tragicznie. Zawsze wydaje mi się, że zaraz w coś przywalę, po czym okazuje się, że jeszcze pół metra miejsca :P Czujnik parkowania rozwiązuje wszystkie wątpliwości.
Siedzenia regulowane jak tylko się da, SUPER... miejsca nawet przy 190cm. wzrostu wystarczająca. Wszystko pod ręką, intuicyjne wiesz, gdzie, co się znajduje. Z tyłu dla 2 osób SUPER, przy 3 osobach już nie tak kolorowo, ale nie tragicznie :)
Jest dobrze, chociaż nie idealnie, ale to znowu indywidualny problem z moim egzemplarzem. Nadmuch ciepłego powietrza działa tylko w pozycji 1 i 4, dlatego jest albo za słaby, albo za mocny. Jednak jeśli wszystko jest sprawne, jest OK. Szybko się nagrzewa, zaparowane szyby to nie kłopot.
Tak jak pisałem poprzednio, 4 osoby OK, 5 osób nie tak przyjemnie, lecz nie tragicznie. Pomimo, że to coupe, miejsca więcej, niż się mogło by wydawać.
Jeśli seria, bez sportowych tłumików, nawet przy wysokich obrotach jest cicho i kulturalnie. Ja mam strumienicę oraz tłumik sportowy więc poziom hałasu (ale przyjemnego mruczenia) wzrósł, ale do zniesienia, nawet na długich trasach.
Mieszkam i żyję w Holandii, więc stać mnie :P Jednak mam auto z gazem sekwencyjnym i wychodzi jeszcze taniej niż PB (35 litrów gazu starcza średnio na 350km, wniosek: 10l/100km, gdzie 50% trasa, a 50% miasto). Dla mnie super!!!
Do 10.000PLN ciężko kupić zadbane, serwisowane auto, bez przejść, jednak mając do wydania około 15.000PLN można nabyć piękny model, z Niemiec czy Holandii, niekoniecznie od młodego łebka, ale od starszego pana.
Mam mocno wyeksploatowany egzeplarz, dlatego też dużo drobiazgów odmawia posłuszeństwa: elektryczny szyberdach, elektrycznie sterowane lusterka, ogólnie elektryka. Dbać, a będzie cacy :)
Nic poważnego, ale mam auto dopiero od kilku miesięcy. Wymieniać wszystko na czas, nawet stosując zamienniki, a będzie dobrze.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 318 is 140KM 103kW [l/100km]

9,3