Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E36 Coupe

szwedu, 14 lat temu
Silnik 318 is 140KM 103kW
Rok produkcji 1994
BMW Seria 3 E36 Coupe 318 is 140KM 103kW 1992-1999 - Oceń swoje auto
Inne : Dynammika i konfort . BMW to cos wiecej niz tylko srodek lokomocji , tym autem jezdzi sie dla zabawy , Auto marki BMW otwiera przed jego wlascicielem mozliwosc poznania ludzi dielacych pasje do znaczka ze smigiełkiem.
Przeniesienie napędu : Problem z zynchronizatorem 2go biegu
Zawieszenie : Maglownica jest delikatna i czesto sa z nia problemy.
Inne : w wersji coupe problemy z szybami.
Wystarczy zainwestować w to auto a będzie na medal , zrobisz odwrotnie to będziesz jednym z tych co narzeka na bmw bo kupił i się psuje . A nie ma nic za darmo w używane stare auta trzeba zainwestować aby były sprawne.
Elastyczność słaba , trzeba kręcić wysoko aby uzyskać dobre przyspieszenie. Kultura pracy jak na silnik 4 cylindrowy zadowalająca , na wolnych obrotach niestety ale czuć ze auto pracuje (drgania).
Precyzyjna ,nie da się pomylić z wrzucaniem biegu , sztywna nie gumowa jak we fiatach. Moja ma zajechany reduktor drugiego biegu jak to mechanik określił i przez to zimą potrafi mi 2 bieg wyskakiwać na zimnym oleju.
Luz na maglownicy , potrafi dawać o sobie znać na dziurach co denerwuje kiedy się ma wszystkie elementy zawieszenia wymienione na nowe... ale ogólnie to precyzyjnie wchodzi w zakręty .
Siedzi się nisko , mi to pasuje ale innym nie , auta b. łatwo znikają w martwym polu.
Siedzi się wygodnie , pozycja za kierownica nie meczy , fotele maja duże możliwości regulacji i to płynnej a nie na jakaś korbkę , fotel można położyć na płasko w 1 sekundę. Mozna w razie zmęczenia na trasie zjechać na parking i spać wygodnie.
Filtr pyłkowy szybko się zapycha , większość posiadaczy tego nie wie i narzeka na slaby nadmuch i zapach... Filtr wymienia się co roku najlepiej po zimie . Ogrzewanie to istny \"demon\" , w moim przypadku z klimatyzacja mam pokrętła z ustawieniem temperatury i jak ustawie je na maximum ogrzewanie działa non stop na 100% , powietrze jest jak z suszarki .
Jest to seria 3 nie ma tutaj jakiś rewelacji , jest tu wystarczająco miejsca na wygodna podróż nic więcej. mając 185cm wzrostu mam problem z doborem odpowiedniej pozycji ( długie nogi) a kierownicy nie da się \"wyciągnąć\" do siebie.
Mogło być lepiej ale e36 było w założeniu autem które miało wyciągnąć koncern BMW z długów i był to plan jak najbardziej budżetowy.
Miasto , tu nie ma mowy o ekonomiczności , 12 litrów potrafi być. Trasa , tu jest prawdziwy sukces , 140kM , trasa 5000 km przez alpy , przełęcze na wysokościach po 2700 mnpm i średnie spalanie 7,2 .
Te auta teraz są naprawdę tanie . Części zamienne można dostać od reki , nawet części typu silnik maglownica dyferencjał można dostać z aut angielskich czy zachodnich na allegro.
Od kupna auta musiałem wymienić parę żarówek i drobiazgów i mam od tamtej pory spokój, wszystko działa w 100%.
Nigdy na trasie auto mnie nie zawiodło a ma 15 lat... a auto jeździ w zróżnicowanym terenie ; góry , autostrady ,miasta .

Pb - zużycie paliwa dla silnika 318 is 140KM 103kW [l/100km]

8,8