Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E36 Coupe

menel_m, 17 lat temu
Silnik 318 is 140KM 103kW
Rok produkcji 1992
BMW Seria 3 E36 Coupe 318 is 140KM 103kW 1992-1999 - Oceń swoje auto
Palecam!!!! Samochod nie tylko dla młodych ludzi, ale dla wszystkich, ktorzy chca czerpac radosc z jazdy a nie moga sobie pozwolic na cos nowego za setki tys zlotych. pierwszy kontakt z autem byl "dziwny" ale po kolkunastu kilometrach juz je pokochalem!!!! Zostawiam email gdyby ktos chcial kupic podobne auto sluze radą i wymienie sie doswiadczeniami!!! tomaszmeder@wp.pl
Silnik dośc mocny jednak uwazam ze to tego auta potrzebny jest mocniejszy aby pełni czerpac satysfakcje z jazdy:) nastepnym razem wybiore 2.5 24v. Co do elatycznosci nie mam zastrzezen- sprawnie przyspieszac mozna juz od 1500. Na lpg sprawuje sie dobrze sa jednak problemy z idealna regulacja- niekiedy na gazie plywaja obroty. Mocy duzo nie stracil.
Nic dodac nic ujac jesli chodzi o precyzje i latwosc zmiany biegów. połozenie galki jest po prostu genialne!!! jedyny mały minus to brak 6 biegu(przydalby sie w trasie) ale w tamtych latach niestety nie było takiej mozliwosci:)
Dla mnie idealny! połącznie sztywno zestrojonego sportowago zawieszenia z w miare dobrym tlumieniem nierównosci. Warunek- wszystko musi byc w dobrym stanie i na czas wymieniane!!! Na polskie drogi jednak nic nie pomoze i na koleinach troche nosi (bardziej niz w innych autach) Piolecam opony 205/60, 225 zbyt mocno utrudniaja jazde w koleinach a 195 do tego auta troche za waskie!
Do tyłu troche słaba ale nie mozna sie czepiac w wiekszosci aut do tylu trzeba sie przyzwyczaic i tyle. Reszta OK!
Dla mnie przy pierwszym kontakcie zero problemow! Niektorzy musza przyzwyczaic sie do sterowania sztybami nie z drzwi a ze strony przekladni biegow!
Tu dalbym 3,5 ale nie chce zanizać oceny bo to naprawde fajne auto:) Troche słabo sie nagrzewa, i nie mozna skierowac cieplego strumienia powietrza na środek kabiny a jadynie na szybe i nogi:( Latem- klima niezbedna!!!! szyberdach spisuje sie nieźle ale przy upalach nic klimatyzacji nie zastapi! ja jej nie mam i cierpie!!! Dodam jeszcze ze jechalem autami bez klimy w ltorych bylo znacznie cieplej.
Kierowca i pasazer jada komfortowo!! jesli chodzi p miejsce na tylnej kanapie to jest ok ale dla dwoch osob niekoniecznie dzieci. Sam siadalem z tylu zeby zobaczyc jak sie siedzi i moglbym z powodzeniem wytrzymac kilka godzin a mam 188cm wzrostu. Daje 5 dlatego ze jak na coupe miejsca jest sporo i do tego calkiem pakowny bagażnik 405 litrow.
tylko 3:( Silnik cztero cylindrony piekni nie brzmi (w porównaniu do szescio) i niestety przy wysokich obrotach dosc glosno go slychac! Ale w trasie do 140 jest naprawde znosnie.
Srednia 4! dlaczego??? ... dlatego ze spalanie jest dosc wysokie zwazywszy ze nie szaleje i nie przespieszam dyamicznie kiedy nie jest to potrzebne.(miasto 15L gazu!!!) Na plus: spalanie w trasie zawsze mieszcze sie w 10L/100 pomimo dosc szybiej jazdy, zamienniki czesci eksploatacyjnych sa w rozsadnych cenach, a dobrego i taniego mechanika da sie znaleźć.
Samochod ma swoje lata ale tez kosztuje niewiele. Za 2000euro + oplaty kupiłem auto niebanalne i solidne. po założeniu gazu(niektorzy nie popieraja takich decyzji) jeżdze za niewielkie pieniadze i dlatego uwazam ze bylo warto.
Samochod dobrze wykonany!!! dobre tworzyna, obicia siedzeń itp. kilka drobnych usterek jeszcze po poprzednim wlascicielu typu uszkodzona mechaniocznie uszczelka przy dzrzwiach czy przerywajacy mechanizm podnoszenia jednej z szyb.
Tutaj musze dać 5 bo nic sie nie wydażylo i oby tak dalej. Troche juz jeżdzei naprawde jestem zadowolony!!!

LPG - zużycie paliwa dla silnika 318 is 140KM 103kW [l/100km]

10,5