Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E36 Coupe

Paweł Szadkowski, dakota@ho.pl tel. 502741258, 16 lat temu
Silnik 318 is 140KM 103kW
Rok produkcji 1993
BMW Seria 3 E36 Coupe 318 is 140KM 103kW 1992-1999 - Oceń swoje auto
Silnik : Pracuje tak aksamitnie, tak pięknie mruczy, i dobry kierowca ma z niego tylko samą radość do kwadratu.
Doskonałe silniki, skrzynie biegów, zawieszenie, prowadzenie, tylny napęd, design, i wszystko jest OK, ale tak to jest z miłośnikami BMW i już.
Chodzi dobrze, ale miałem już silniki sześciocylindrowe ite to chodzą doskonale. Jednak silnik BMW to szóstka i już.
Skrzynia biegów - ręczna - jak to w BMW doskonała. Równa praca, biegi wchodzą płynnie i lekko. Marzenie.
Znakomite trzymanie, pewne prowadzenie jak o sznurku. To jest to.
Bardzo dobra we wszystkich kierunkach. Jest OK.
Jak dla mnie - jako - kierowcy nic dono dać nic ująć. Sterowanie siedzeniami mogło by być lepsze, no ale to chyba jedyna wada BMW, wcale nie tak uciążliwa. Jest OK.
Dobre przewietrzanie, dobre ogrzewanie w zimie. Nie mam w tym BMW klimatyzacji więc latem jest trochę gorąco, ale jest szyberdach i tylne szyby uchylne więc można wytrzymać nawet w największe upały.
To wiadomo, najlepsze i najbardziej ergonomiczne miejsce kierowcy jest tylko w BMW więc nic dodać nic ująć. Prawda, że w tej akurat serii BMW miejsca z tyłu dla pasażerów jest nieco za mało, ale ja nie jeżdżę z tyłu więc problem z głowy.
Trochę szumi przy szybach przy większej prędkości, ale to też specyfika tego modelu BMW COUPE, dla mnie do wybaczenia, a poza tym jeśli ra doba muzyka to to akurat nie przeszkadza.
8 litrów na trasie, 9 litrow w mieście, całkowicie do przyjęcia. Dla miłośnika tej marki ta akurat kwestia gra drugorzędną, a nawet trzeciorzędną rolę, więc jest dobrze.
Tak nowe jak i używane jak na nasze warunki trochę drogie, ale to dobrze bo jakość musi kosztować, a gdyby były tańsze to co drugie auto na drodze to byłoby BMW i wtedy nie byłoby już tak fajnie jak teraz i trzeba by rozglądac za jakimś PORSCHE albo BENTLEYEM i wtedy to już by naprawdę było drogo, a tak to mamy super jakość i wszystko co najleprze za w miarę rozsądne pieniądze.
Nigdy mnie nie zawiodła i nigdy nie miałem z jakimkolwiek z dotychczasowych BMW żadnych problemów.
Jak dbasz to masz i to jest sedno sprawy. Jest wszytko OK.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 318 is 140KM 103kW [l/100km]

8,2