Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E36 Coupe

adek24, 16 lat temu
Silnik 323 i 2.5 170KM 125kW
Rok produkcji 1997
BMW Seria 3 E36 Coupe 323 i 2.5 170KM 125kW 1995-1999 - Oceń swoje auto
Silnik : SPOKÓJ - moc jaka posiada w porownaniu do is - wiadomo ze jezeli do m3 porownamy to jakas taczka wyjdzie
Jak dla mnie idealne auto dla tych co chca mieć fajne coupe dajace dużo frajdy z jazdy.
Dla mnie bajka - kultura pracy i cisza porownywalna do wiatraka w porownaniu do IS czasami niektorzy sie zastanawiaja czy silnik pracuje czy nie.
Skrzynia bez zarzutów- Drobne ale kilka miesiecy po kupnie skrzynia mi padła najprawdopodobniej wodzik 1-2 biegu- padla bez wczesniejszych objawow. nowa uzykwka kosztowala 350 zł
Nie jest miekko jak na statku- nie jest twardo jak na taczce - a i trzyma sie drogi i komfort jest w porownaniu do typowych sportow. JAK ONI TO ZROBILI??
Do okoła nie ma problemow w Coupe
Wszystko na swoim miejscu jak to w BMW- kto raz pojezdzi ten zrozumie.
Bez komentarza - wydaje mi sie ze OK.
Jak na Coupe w 4 osoby mozna calkiem komfortowo podrózowac - od biedy w 5 osob tez mozna pojezdzic
Jest kosmiczna roznica miedzy silnikiem 4 cylindrowym a 6. wczesniej mialem 318is i on byl bardzo glosny w porownaniu do 323 przy ktorym dobrze ponad 100 mozna sobie prawie szeptac.
Auto jest ekonomiczne jak na ta pojemność. jak ktos chce oszczedzac to bedzie jezdzil spokojnie a jezdzac w cyklu mieszanym to 10 spokojnie mozna uzyskac- tylko po co skoro ten silnik az prosi zeby go przydepnac. Eksploatacja - czesci nie wybiegaja do góry w porownaniu do innych aut sredniej klasy- 420 zł kompl klockow + nacinane tarcze ATE amortyzatory tył KYB ok 130 zł/szt skrzynie biegow ok 400zł
za dobre BMW trzeba niestety dobrze zapłacić - nie oczekujcie cudów po aucie z bogata historia. A druga strona medalu to ze za dobre BMW ktos wam dobrze zaplaci:) jakby ktos sie zastanawial nad takim to proponuje 328 ktory tez nie pali wiele wiecej a frajdy jeszcze wiecej.
Jedyne co miałem w obu BMkach to przepalone zarowki w wylaczniku swiatel - i obrywajaca sie tapicerka drzwi- nie odpada ale po latach troche puszcza w obu tak mialem. mozna tanio i skutecznie zrobic domowym sposobem
Poprzedniczka nie zawiodła mnie ani razu. w 323 wymienilem skrzynie Biegów - moze trafila sie jakas felerna ( nie katowana )???

Pb - zużycie paliwa dla silnika 323 i 2.5 170KM 125kW [l/100km]

10,8