Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E36 Coupe

BMW950, 18 lat temu
Silnik 325 i 192KM 141kW
Rok produkcji 1993
BMW Seria 3 E36 Coupe 325 i 192KM 141kW 1992-1999 - Oceń swoje auto
To samochód z charakterem. Akurat mój to najładniejszą Coupe w kraju, ale ogólnie ten model jest piekny. Bardziej proporcjonalny niż nowsze modele. Idealny jeśli oprócz dowiezienia ma dawać przyjemność z jazdy. Jedyna sytuacja kiedy wkurza to korki - wtedy marzę o automacie.
Przy spokojnej jeździe działa jak każdy dobry silnik, a jak nadepnę to dostaje zwierzęcej natury. Profesjonalny silnik cywilno-sportowy.
Biegi wchodzą perfekcyjnie z klikiem. Wajha nie lata bez sensu jak we francuzach lub niektórych japońcach. Jedynka mogła by być dłuższa - zdarzało mi się odłączyć zapłon.
To kwintesencja BMW. Zestrojenie idealne - nawet siedzenia są odpowiednio twardsze. Nie jest to samochód na dziury ale na przyzwoitej drodze idzie perfekcyjnie.
Z przodu prawie idealnie, choć słupki troche zasłaniają przy ostrych zakrętach. Do tyłu też dobra widoczność. Jedyny mankament BMW w ogóle to tragiczne lusterka boczne. Zupełnie nieporozumienie.
Jeśli jest coś równie dobrego to prawdopodobnie było wzorowane na BMW
Latem bez problemów, zimą mogłoby szybciej nagrzewać ale jak już zacznie to OK! Trochę słabo grzeje na postoju.
Z przodu doskonale jak na wymiary samochodu. Z tyłu nie wiem bo nie wsiadam tam :-)
Tapicerka wykonana jest profi - nic nie trzeszczy, deska tak samo. Przy szybkiej jeździe na autostradzie słuchać tylko wiatr. Silnik słychać jak się otworzy okno.
2.5l i prawie 200KM z konstrukcji sprzed 16 lat to dobry wynik, a spalanie może być doskonałe na dłuższych trasach. Jak ktoś się ściga spod świateł (ja się nie ścigam ale zawsze jestem pierwszy) to nie ma siły na małe spalanie. Pomimo usilnych starań nie udało mi się przekroczyć 16l (tylko miasto od świateł do świateł)
W relacji do jakości jest tani jak barszcz. Ja władowałem w niego drugie tyle i już tego nie odzyskam, ale za oryginalny tunning to sztuka dla sztuki, za którą płaci się słono
przez rok tylko czujnik klocka,
z winy producenta NIC

Pb - zużycie paliwa dla silnika 325 i 192KM 141kW [l/100km]