Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E36 Sedan

byczu@o2.pl, 21 lat temu
Silnik 316 i 100KM 74kW
Rok produkcji 1992
BMW Seria 3 E36 Sedan 316 i 100KM 74kW 1990-1993 - Oceń swoje auto
B>M>W ! i wszystko jasne ... A tak naprawdę autko godne polecenia. Mając 11 latek autko wygląda dużo lepiej niż większość aut do 2000 roku i wyżej. Ze swojego rocznika to chyba deklasacja. ! Porównajcie Bmw 316i 92. a np. Opel Vectra 92. ,,,, dzień do nocy ... w środku czuje się jak w klasowym aucie a jednocześnie jak w sportowej furze. Autka przyciąga wzrok, poprostu jest bardzo ładne ...doskonałe kształty. Jadąc sobie większość młodych kierwców chciało by się pościagać. Nie wiedząc że pod maseczką mam tylko lub aż 105 KM i motor po Poj. 1.6. Jedynym amnkamentem tego autka jest spalanie które jest sporo wyższe niż w innych 1.6 z podobnego rocznika ale warto porównać klase tych aut. (wielkość itp. ). warto powiedzieć iż części do Bmk są stosunkowo drogie ale Bmk poważnie psują się żadko , a cały silnik do 3 można kupić po całkiem niskiej cenie. Elektryka doskanała. Blacha - coś oczym mogą pomarzyć sobie Opelki czy Fordy. Podsumowując : wspaniały-efektowny-nowczesny-elegancki wygląd, Sooper silniczek jak na 1.6. , Milutko w środku, Wspaniałe zawiszenie. Kupić zadbanie BMW I jeździć , jeździć i jeździć ,,,, Bmw to autka z duszą.
Jak na ten rocznik ... i pojemność to jest nie najgorzej, przydałoby się troszke wiecej Koni jak na tą mase ale po regulacji obrotów i wymianie świec...myśle że bedzie dużo lepiej. Ogólnie silniczek bardzo ładnie burczy, przyjemnie dla ucha. Przyspieszenie (mimo rozregulowanych troszke obrotow i starych swiec) całkiem przyzwoite, na trojeczce bardzo ladna dynamika ( i ten dzwiek ) . Ogolnie silnik na 4 Jak na 1.6 to niezle...napewno da rade kazdemu 1.6 z tego rocznika.
W mojej Bmce nie jest najlepiej a to ze względu na wiek ... myśle że po nasmarowaniu będzie mykać jak należy. Ogólnie oceniam na 3 nie najlepiej nie najgorzej. Przełożenia średnie.
HMm tutaj poprostu Bajka ... Bmk choć 11 letnia świetnie trzyma sie drogi ( zero Tunningu ) wspomagenie nie za mocne dzięki czemu czuje sie że się prowadzi. Zawiszenie stosunkowo twarde ale doskonale się nadaje na Polskie drogi. Niemiecka solidność jeśli chodzi o układ jezdny.
Normalna jak przy takiej wielkości Samochodu ... nic nadzwyczajnego... doskonałe lusterka boczne.
Niema się do czego doczepić ...wszystko tam gdzie być powinno. Przy 190 wzrostu jest mi wygodnie za kułkiem nawet jak ktoś ma zamną śiedzieć można tak dobrać ustawienia fotela by wsystkich zadowolić.
Po pierwsze posiada szyberek ( według niektórych kierowców przyjemniejsze od Klimy) nawiewy tak naprawdę mówiąć to bardzo średnie lecz jeszcze nie byłem w sytuacji żebym musiał tak fest je przetestować . Ogrzewanie na nózki bardzo dobże .... Zachwala sie opcja odparowywania szyb. Sterowanie Nawiewem dziecinnie proste. gdyby była klima i ciut lepsze grzanie było by 5 a tak oceniam na 4,5
Muszę się zgodzić z innymi użytkownikami -- z tyłu mało miejsca dla wysokich osób. ale podczas jazdy we 2 to bajka. po Odsunięciu na maxa fotela można się poczuć jak w bardzo sportowym aucie (międzyinnymi dzięki dobrej Ergonomi w środku) Ale daje 4 bo kto kupuje to autko to wie że jest to 3 a nie 5 niewspominając o 7. ogólnie nie jest źle , myślałem że będzie gorzej
Wycieszenie jest sooper. Nie można pogadać z kimś stojącym na zew. Ogólnie samochód słychać tak jak powinno (całkiem twarde zawiszenie). Była by piąteczka gdyby nie słaba cyrkulacja powietrza w wew. "trójeczki" co daje dość nie przyjemny odgłos.
Przeciętnie ...jednak ponieważ jest to najmniejszy motor ze stajni Bmw to nie jest najgorzej. Jednak masa robi swoje i autko pali ... przy mojej jeździe wachlarz ilości spalania jest ogromny. ale tak naprwadę to nie powinenem się wypowiadać bo mam do zrobienia Regulacje OBrotów co ma ogromny wpływ na spalanie.
Według mnie dobże..... większość osób może się nie zgodzić ze względu na wysoką cenę w porównaniu do innych marek. Ale no cóż napewno w jakiejś części człowiek płaci za znaczek ale być posiadaczem Bmki ma coś w sobie. Noi jak nie patrzeć BMW to solidna Niemiecka Kostrukcja za która trzeba jednak słono płacić.
Jak na ten Rocznik to CACKO !! jak narazie to takie pierdołki jak odklejenie uchwytu nad drzwiami i takie tam. Oczywiście wymiana świec, która mnie czeka. ale według poprzedniego właściciela maja już swoje Kilometry.
Jak narazie bardzo dobra. Poważnych usterek brak. Mam samochód 6 miechów. - w późniejszym terminie dodam kolejna ocenę by było bardziej wiarygodnie.
Dziennik kosztów dla BMW Seria 3 E36 Sedan 316 i 100KM 74kW
8,7