Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E36 Sedan

Nieznany, 13 lat temu
Silnik 316 i 100KM 74kW
Rok produkcji 1992
BMW Seria 3 E36 Sedan 316 i 100KM 74kW 1990-1993 - Oceń swoje auto
Karoseria : bardzo dobrze zabezpieczona przed korozją nie ma porównania np Fiatami oplami czy fordami
Zawieszenie
Inne
ogólnie samochód samochód według mnie bardzo ładny ,nie zdradza wglądem swojego wieku, karoseria nie jest podatna na korazje tak bardzo jak w Oplach niektórych Renaultach czy Fordach, środek również nie wygląda staro, fajnie się prowadzi w zakrętach silnik jedynie mógłby być mocniejszy np 1.8is (140km) bo np 1.8i 113km to praktycznie tak samo jeździ jak 1.6 miałem okazje porównać. Bmw z silnikiem 1.6 służy raczej do normalnej jazdy a nie do ścigania się ogólnie lubię ten samochód i uwielbiam te markę :) kupił bym drugi raz to auto tylko minimum 1.8 is pali tyle samo prawie a jazda dużo lepsza:)
jeśli chodzi o silnik jest naprawdę dobrze, dosyć cicho w środku nawet przy większych prędkościach choć 100km to trochę mało na taka budę ale nie można powiedzieć ze jest zamulony. auto z tym silnikiem jest raczej do normalnej jazdy a nie do ścigania. jeśli chodzi o dźwięk silnika to nawet 1.6 w Bmw już fajnie brzmi:) trochę wkurzać mogą cykające zawory ale te silniki tak maja zauważyłem
idealna! nie jeździłem w życiu samochodem z lepsza skrzynią zero szarpania każdy bieg wchodzi idealnie jeździłem rożnymi e36 i we wszystkich skrzynia tak płynnie chodziła.
zawieszanie w Bmw można powiedzieć ze jest bardzo dobre jeśli jest w pełni sprawne nie ma luzów itp u mnie niestety muszę nad zawieszeniem trochę popracować ale części dosyć tanie łatwo dostępne wiec nie dramatyzuje. jeśli chodzi o jazdę zimą to trzeba się zaopatrzyć najlepiej w nowe zimówki tylny napęd plus lekki tył powodują ze łatwo wpaść w poślizg lub łatwo się zakopać
widoczność bardzo dobra nie mam problemów z cofaniem itd
wentylacja b.dobra ogrzewanie tez bardzo dobre nawet przy dużych mrozach samochód szybko zaczyna grzać ciepłym powietrzem
samochód toche ciasny jak na rodzinny ale dla młodych ludzi jak ja idealny:) można powiedzieć ze trochę sportowo:) najgorsze jest to ze tylne siedzenia się nie składają i do bagażnika nie włożymy nic długiego ale za to auto jest sztywniejsze :)
wyciszenie wzorowe jak na taki mały silnik 1.6 i dość stary już samochód nawet przy 130-140 jest dość cicho w porównaniu np do Vectry A 1.6 bądź do Renaulta Megane I 1.6rt (90km) to wyciszenie jest b.dobre.
jak na 1.6 można powiedzieć ze pali mało i dużo poniewaz Renault Megane 1.6 (90Km) średnio pali 6-7l/100km opel vectra A 1.6 (75Km) pali około 7l/100km a Bmw 1.6 pali 8l normalną jazdą w mieście 10l/100 ale za to mamy 100Km a to dużo jak na 1.6 i 141nm momentu obrotowego i jazda prędkością 140-150km/h nie jest tak uciążliwa i hałaśliwa jak w Reno czy oplu a 1l benzyny na 100km więcej to nie jest przecież tragedia. jeśli chodzi o części są dość tanie i łatwo dostępne
cena jest według mnie bardzo dobra względem jakości ale nie trzeba szukać najtańszych egzemplarzy ponieważ bardzo szybko możne się okazać ze musimy dołożyć spora sumkę zęby to dobrze jeździło
popsuta samochodowa zapalniczka do papierosów,zmiażdżony metalowy przewód paliwa
niestety trafiłem na dość niefartowny model przepływomierz do wymiany, trzeba zajrzeć do zawieszenia (stabilizatory będą chyba do wymiany) oraz odma chyba będzie do wymiany, abs niesprawny tarcze hamulcowe i klocki tez do wymiany

Pb - zużycie paliwa dla silnika 316 i 100KM 74kW [l/100km]

8,3