Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E36 Sedan

adams, 14 lat temu
Silnik 316 i 102KM 75kW
Rok produkcji 1992
BMW Seria 3 E36 Sedan 316 i 102KM 75kW 1990-1998 - Oceń swoje auto
Silnik : przyspieszenia brak ale niezawodnośc doskonała
Autko dla osób które nie mają rodziny oraz lubią auta które się nie psują, do silnika nie trzeba się dotykac (ew. olej wymienic) zawieszenie długo wytrzymuje nasze piękne drogi, elektryka jest dobra czasem centralny zamek lubi poświrowac ale to wina czujników w drzwiach.
Zagazowany, ale mimo to daje rade. Silnik w tym aucie to jeden wielki plus jeżdżę bardzo dużo miesięcznie ok 1000km (łódź-gdańsk) (gdańsk-olsztyn) i nigdy mnie nie zawiódł nie zakrztusił się nie przegrzał . Moc niewielka ale najwolniejszy nie jest w trasie spokojnie 120 a jak trzeba to i 160 poleci ( od 110 do 140 nieźle przyspiesza to mnie najbardziej zaskoczyło)
Na zimnym czasem biegi ciężko wchodzą (zwłaszcza 1) mimo nowego sprzęgła i wysprzęglika dalej tak samo.
zawieszenie twardawe ale i komfortowe samochód nie skacze ale i też nie płynie czyli w sam raz a zakręty pokonuje się przyjemnie samochód się nie przechyla .... tylko te fotele :/
widocznośc jest ok ja mam wersje bez tylnych zagłówków i widze wszystko gorzej jak są zagłówki wtedy mamy kłopot z cofaniem.
Wszystko pod ręką konsola środkowa skierowana lekko do kierowcy co ułatwia życie :)
trochę wolno się nagrzewa w zime ciężko ogrzac szybko kabine. W lato ok tylko trzeba pilnowac filtra kabinowego bo szyby parują.
mam 170cm wzrostu i za kierownicą mi dobrze ale pasażer obok i z tyłu mają bardzo mało miejsca ale co się dziwic taka klasa auta :)
wcześnieje jeździłem oplem astrą i fiatem mareą i niestey tam było ciszej, zawieszenie słychac silnik przy 120 też mocno wyje.
w mieście poprostu masakra niby silnik 1,6 ale LPG żre ok 15l/100 w trasie o niebo lepiej bo tylko 7/100.
ja dałem 8500zł i powiem szczerze że to cena nie za niska i nie za wysoka za taki stan jaki posiadam.
przepalające się żarówki z tyłu... cieknący olej z obudowy filtra oleju, przetarte gumy na przkłądni kierowniczej,
wymiana sprzęgła ale to nie usterka tylko poprostu się zużyło.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 316 i 102KM 75kW [l/100km]

9,4