Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E36 Sedan

Brzoza-Ostrów_Wlkp., 17 lat temu
Silnik 318 i 113KM 83kW
Rok produkcji 1992
BMW Seria 3 E36 Sedan 318 i 113KM 83kW 1990-1993 - Oceń swoje auto
Jeździłem wieloma podobnymi autami np. TOYOTA Corolla rok 1993, MERCEDES 190 2.0D z roku 1992. Jakbym miał porównać to ciężko, Toyota odpada, ma tylko słynną niezawodność i nic więcej, komfort osiągi, wygląd w porównaniu z E36 praktycznie zerowy. Natomiast Mercedes 190 jest leppiej wykonany wewnątrz, poza tym moim zdaniem równie dobry ALE trudno znaleźć egzemplarz w idealnym stanie i wygląd przestarzały już. Troche wstyd 190 pomykać...
Na bendzynie Silnik pracuje równo i przyjemnie dosłownie muzyka!! Bardzo wysoka kultura pracy. Co do LPG to z zasady nie wkreca się tak chętnie na obroty jak na bendzynie, najlepiej jeździ się na LPG do 3,5 obr/min. Instalacje posiadam mieszalnikową firmy BRC za 1900zł warto zapłacić więcej i kupić dobrą instalację w BMW to ważne, przede wszystkim pierwsza regulacja, a nie wszyscy to potrafią dobrze zrobić. Ja zrobiłem już na LPG 30.000km i jeździ super, absolutnie żadnych problemów, kompletnie nic. Ale jeżdzę z rowagą- normalnie. Dbam o olej, sprawdzam świece i wymianiam filtry powietrza na czas.
Jak dla mnie idealnie, biegi wchodzą jak w masło. Jednak nie wybacza błędów, wystarczy lekko nie docisną sprzegła do końca i zgrzyty murowane. Poza tym super.
Jak dla mnie zbyt sztywne, ale za to trzyma się drogi jak przyklejony.
Z tyłu nie za ciekawie, ale idzie się przyzwyczaić i nauczyć.
Wszystko na swoim miejscu
Trochę trwa nagrzanie silnika, ale jak nabierze temperatury to jest cieplutko i przyjemnie
Doskonale dla 4 osób, piąta się zmieści ale zrobi się ciasno.
Do 120km/h jest cisza, później troche szumu, ale od czego mamy radio w samochodzie.
Na bendzynie: w mieście ~10,5L, na trasie ~8L, Na LPG: w mieście ~12L, na trasie ~9L
Za cene 14 letniego BMW można kupić mniejsze auta kilku letnie, ja miałem ten dylemat, stare ale z klasą, czy młode ale małe. Zdecydowałem się i absolutnie nie żałuje, co prawda przed zakupem oglądnołem ze 25 sztuk z mechanikiem. Ale mam i jestem zadowolony w 100%. Moje auto jest 100% oryginalne tzn. żadnego tunningu!!! POLECAM BM E36
Mam to auto od roku, od razu po zakupie przy 130.000km wymienilem popmę wody, stabilizatory, amortyzatory (przód) i nic więcej, a jestem bardzo uczulony na stukanie, piszczenie itp. w moim aucie musi wszystko idealnie cykać. Z pełną odpowiedzialnością moge powiedzieć że moj egzemplarz jest jak dotąd bezawaryjny w 100%. Nic nie stuka, nic nie skrzypi, Ale dbam o auto, staram się omijać dziury itp. No ale trzeba dobrze kupić, najlepiej prosto z niemiec od starszego gościa lub z Poslki od poważnego człowieka, a nie tanie BMW od dzieciaka po tzw. lekkim tuningu.
Tak jak wyżej napisane

LPG - zużycie paliwa dla silnika 318 i 113KM 83kW [l/100km]