Lista ocen BMW Seria 3 E36 Sedan 318 i 115KM 85kW 1993-1998 (46) - Silnik

Na liście zabraknie 56 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~baskont@gmail.com
Sedan 318 i 115KM 85kW
Mocno przestarzała jednostka, 8 zaworów na cylinder, pojemność 1.8 i stosunkowo mała moc. Duże spalanie, nie dając nic w zamian. Nie ma co go kręcic powyżej 4 tys. obrotów bo to już nic nie daje. Oprócz tego bardzo awaryjny. W ciągu trzech lat użytkowania dał mi sie we znaki. Po pierwsze te silniki ciegną a przeciekają wszędzie - przy rozrządzie, spod pokrywy zaworów, na dole przy skrzyni. W sumie na początku jak się nim zachwycałem tym moim...
~krisek12@vp.pl
Sedan 318 i 115KM 85kW
silnik ladnie pracuje,troszeczke slaby jak na ta bude,ale da sie przezyc,najgorszy jest osprzet,przejechalem nim pierwsze dwa tysiace km,i poszla mi chlodnica na laczeniu ze zbiorniczkiem wyrownawczym,w korku przy temp.pow.35stopni woda sie zagotowala wiekszosc wyciekla zanim moglem sie zatrzymac przegrzalem silniczek troszke no i koszty=chlodnica termostat uszczelka pod glowica planowanie glowicy,tak poza tym to oki
~MisiekSG
Sedan 318 i 115KM 85kW
Jak kupiłem to pierwsze co to wymieniłem cały rozrząd: wałek, popychacze, dzwigienki, uszczelniacze, napinacz itp Jeżdze tylko na oleju SHELL ULTRA 5W/40. Jedyny minus to że przerabia ten olej u mnie akurat 0,6L na 1000km, (według norm to 1l na 1000km) :-) Praca silnika równa, pracuje jak narazie bezawaryjnie, silnik jak najbardziej elastyczny
~Stinger
Sedan 318 i 115KM 85kW
Jak na pojemność 1.8 silnik nie jest jakoś szczególnie dynamiczny - np Vectra B 1.8 16v czy Corsa B 1.4 16v lepiej się zbiera. Elastyczność przeciętna. Do takiego auta jakim jest BMW polecałbym raczej jakiś większy silnik. Minimum to 2.0 chociaż optymalny wybór to 2.5 lub 2.8. Plus za zastosowanie łańcucha
~Najkus
Sedan 318 i 115KM 85kW
gdy kupilem wozik to troszku bylem zawiedziony bo zaczol szwankowac silnik przez gaz skakanie obrotow pozniej poszla przepustnica przeplywomierz uleczylem ja jak i w bezynie jak i gazie i co mozna powiedziec NO BAJKA jesli chodzi o prace silnika i niezawodnosc
~kuba__aa
Sedan 318 i 115KM 85kW
wiec silnik rewelacja, pomimo tylko 4 cylindrow jego dzwiek moze podniesc adrealine szczegolnie przy wyzszych obrotach cos kolo 4-5 tys !:) najwieksza frajda z jazdy 3-4 bieg. a co najwazniejsze , bardzo sprawnie buja to nie mala mase auta
~ja
Sedan 318 i 115KM 85kW
Ten silnik jest wystarczający do dynamicznej jazdy a spalanie paliwa da się ugryźć. Spokojnie pracuje od niskich obrotów ale jak zaczniemy przekraczać 3000 obrotów auto idzie do przodu aż miło. I nie trzeba redukować biegów żeby sprawnie wyprzedzać...
~misiaczek2204
Sedan 318 i 115KM 85kW
powiem szczerze nie miałem jako takich problemów z silnikiem ale wymienić co cokolwiek to trochę czasu trzeba nie zbyt dobry dostęp np.do czujnika temp. Jedynie co robiłem przy tym modelu to głowice no i nie małe koszty
~maniek e36
Sedan 318 i 115KM 85kW
silnik 115 konny daje sobie rade dobrze ale szału nie ma. Plusem jest łańcuch rozrządu. Minusem - problemy z chłodzeniem, przepalone uszczelki pod głowicą, liczne wycieki oleju to norma.
~g.m_laney@op.pl
Sedan 318 i 115KM 85kW
silnik pracuje bez zarzutów, w końcu to bmw! narazie nie było żadnych usterek, mimo stosunkowo małej liczby koni i wieku nastolatka, auto jeździ i wygląda ja marzenie, czuć moc pod nogą.
BMW Seria 3 E36 Sedan